Niekończąca się historia. Jeśli nie poddasz się zasadom, nie możesz wychodzić z domu

Pandemia zdaje się nie mieć końca. Kraje co chwilę przedłużają zakazy, bojąc się że kryzys się pogłębi. I tak rząd Słowacji zdecydował, że zakaz wychodzenia z domu zostanie przedłużony do 7 lutego.

Nie można iść na spacer

Dodatkowo od poniedziałku do 27 stycznia na Słowacji przeprowadzone zostaną powszechne testy na obecność koronawirusa. Brak negatywnego wyniku będzie oznaczać obowiązkowe pozostawanie w domu. Jeśli okaże się, że ktoś ma pozytywny wynik albo nie weźmie udziału w testach, nie będzie mógł wychodzić do pracy. Mało tego osoby w wieku od 15 do 65 roku życia nie będą mogły wychodzić nawet na spacer.

Pozostanie możliwość zrobienia niezbędnych zakupów w najbliższym sklepie, wyjście do apteki lub do lekarza. Jedno z rodziców będzie mogło odprowadzać dziecko do szkoły.


W najbardziej dotkniętych koronawirusem regionach testy będą powtarzane. Premier Igor Matovicz powiedział, że za przeprowadzeniem testów opowiedział się cały gabinet z wyjątkiem wicepremier, minister inwestycji i rozwoju regionalnego Veroniki Remiszovej z partii Za ludi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here