Nie wpuścili go na lotnisko. Miał objawy koronawirusa

W poniedziałek – w pierwszym dniu od wznowienia lotów z lotniska Zaventem w Brukseli – jedna osoba nie została wpuszczona na teren lotniska, ponieważ kontrola bezpieczeństwa wykazała, że ma objawy zakażenia koronawirusem.

Miał temperaturę

Osobie tej nie zezwolono na wejście do budynku lotniska, ponieważ kamery termowizyjne wykazały, że jej temperatura ciała przekraczała 38 stopni Celsjusza, a następnie badanie lekarskie potwierdziło, że wykazuje objawy zakażenia. Aby zagwarantować bezpieczeństwo podróżnym i personelowi, temperatura ciała wszystkich pasażerów jest sprawdzana przed wpuszczeniem ich na teren terminalu. W poniedziałek przed godz. 13 sprawdzono w ten sposób 3,5 tys. osób, z których 14 miało temperaturę przekraczającą 38 stopni C. Osoby te musiały przejść badania lekarskie przed budynkiem.

Podczas tej kontroli lekarskiej lekarz sprawdza, czy dana osoba ma również inne objawy Covid-19 lub czy istnieje inny powód, dla którego ma podwyższoną temperaturę.


Lotnisko informowało:

Zalecamy, aby pasażerowie (…) nie przyjeżdżali na lotnisko, jeżeli w dniu podróży mają podwyższoną temperaturę.

Noszenie maseczki na pokładzie samolotu, a także na terenie terminalu lotniska jest obowiązkowe dla wszystkich, a osoby, które ich nie mają, otrzymają je od personelu portu. Na lotnisku zainstalowano też dozowniki ze środkami do dezynfekcji rąk i mobilne umywalki. Odprawa odbywa się bezdotykowo lub przez internet, a w kolejkach utrzymywany jest dystans społeczny.

W poniedziałek ponownie otwartych zostało kilka sklepów i punktów gastronomicznych na lotnisku, więc pasażerowie mogą zjeść przekąskę lub zrobić zakupy przed lotem lub po nim.

źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here