Nie uwierzysz, co ten kraj zrobił dla tego jednego turysty! Niesamowita historia

Pewnie takiego pecha miało wielu podróżników, ale ten jednak doczekał się na szczęśliwe zakończenie. Japoński turysta Jesse Katayama przyjechał do Peru w marcu. Marzył, żeby zwiedzić Machu Picchu. Jednak jak wiadomo z powodu pandemii słynne miasto Inków zostało zamknięte.

Sam zwiedził atrakcję

Mężczyzna utknął w jednej z peruwiańskich wiosek aż na 7 miesięcy. Jak informuje gazeta.pl, władze opiekujące się Machu Picchu zlitowały się nad podróżnikiem i podjęły decyzję o otwarciu obiektu specjalnie dla niego. Jesse Katayama zwiedził miasto Inków dzięki specjalnej prośbie, którą złożył, gdy utknął w miejscowości Aguas Calientes niedaleko słynnej atrakcji.

Wyświetl ten post na Instagramie.

マチュピチュキタァァァァァァァァァァァァァァァァァァ‼️‼️‼️ この前の新聞見てくれて 「頑張って」「応援してる」 「なんでも頼って」 「マチュピチュの俺の家タダで使ってええよ」 「マチュピチュ開いたらタダでガイドしたる」 「マチュピチュ村の村長に行ける様に言っとくわ」 ペルーの人達、ペルーに住んでる日本の人達から沢山メッセージもらいました? もう行けへんやろなと思ってたけど、皆さんが村長、政府に頼んでくれて 超特別に行かせてもらった??笑 ペルーの人達みんな優しすぎるぅ〜くぅ〜 本当にありがとうございます!! 村長と一緒にマチュピチュいった人今までおらんやろ笑 閉鎖後、1番最初にマチュピチュ行った地球人は俺だぁぁぁぁぁ??? #世界一周 #バックパッカー #27ヵ国目 #ペルー #マチュピチュ #貸し切り #村長のガイド付き #村長ごっつ男前 #トムクルーズ似なんよ #ミッションインポッシブルなんよ #peru #machupicchu #lastsamurai

Post udostępniony przez Jesse Katayama (@jessekatayama)

Alejandro Neyra, peruwiański minister kultury powiedział:


Przyjechał do Peru z marzeniem o zwiedzeniu Machu Picchu. Dostał pozwolenie na wejście z dyrektorem obiektu. Dzięki temu mógł zobaczyć miasto na kilka dni przed powrotem do swojego kraju.

Miasto Inków ma zostać ponownie otwarte w listopadzie. Jednak nie jest jeszcze znana dokładna data.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here