Nie jesteś zaszczepiony? Nie możesz lecieć tymi liniami – sprawdź przed podróżą

Program szczepień przeciwko Covid-19 wciąż jest realizowany. Zachęcanie do szczepień jednak równoznaczne jest coraz częściej z przedstawieniem sytuacji osób zaszczepionych jako uprzywilejowanej. Widać to również w podróżniczym świecie. Najpierw Portugalia wprowadziła kary dla linii, które przewożą pasażerów bez ważnego negatywnego wyniku testu na COVID-19. A dziś główny port lotniczy w stolicy Ghany Akrze wprowadza karę 3,5 tys. dolarów dla linii lotniczych za każdego niezaszczepionego pasażera jaki będzie na pokładzie przylatującego do kraju samolotu.

Agencja Reuters przypomina, że w ubiegłym tygodniu ministerstwo zdrowia Ghany oświadczyło, że będzie wymagać od każdej przybywającej do kraju osoby, by była zaszczepiona przeciw koronawirusowi. W kraju wprowadzono jedne z najsurowszych obostrzeń covidowych na tym kontynencie.

Jeśli pasażerowie nie przedstawią certyfikatu zaszczepienia przeciw SARS-CoV-2, bądź po przylocie otrzymają pozytywny wynik testu na Covid-19, lotnisko Kotoka w Akrze nałoży na przewoźników kary. I chociaż w Ghanie jedynie 5 proc. z 30 mln mieszkańców jest zaszczepionych, to jednak lokalna służba zdrowia oświadczyła, że w ostatnich dwóch tygodniach na lotnisku Kotoka zarejestrowano około 60 proc. wszystkich nowych zakażeń w kraju.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,891ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze