Nasz sąsiad rozluźnia restrykcje. Niestety bardzo wolno…

Z informacji przekazywanych przez portal Focus Online wynika, że Niemcy planują przedłużenie lockdownu. Na większe zniesienie obostrzeń przyjdzie nam poczekać aż do 28 marca. Jest jednak pozytywna informacja. W całym kraju otwarte mają zostać m.in. księgarnie i sklepy ogrodnicze, co oznacza że sytuacja się poprawia.

Jak informuje PAP, według projektu porozumienia między rządem federalnym i premierami krajów związkowych, luzowanie restrykcji ma zacząć się 8 marca, kiedy zniesiony zostanie zakaz spotkań z osobami z innych domostw. Spotkania mają być ograniczone do 5 osób, nie licząc dzieci do 14 r.ż. Zasady te mogą być dodatkowo rozluźnione na obszarach, gdzie panuje lepsza sytuacja epidemiczna.

Otwarte zostaną też księgarnie, sklepy ogrodnicze, kwiaciarnie i szkoły nauki jazdy, zaś w regionach, gdzie średnia liczba nowych zakażeń będzie poniżej poziomu 35 na 100 tys. mieszkańców, będą mogły otworzyć się też inne sklepy, placówki kultury i boiska sportowe. Jednocześnie nowe porozumienie przewiduje też „hamulec bezpieczeństwa”, tj. możliwy powrót ograniczeń w razie pogorszenia się sytuacji.

Niestety nie ma żadnych informacji dotyczących zmian w obostrzeniach dla turystów. Na to przyjdzie nam jeszcze poczekać.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here