Nareszcie! Ryanair wznawia loty! Zobacz od kiedy!

Ryanair ogłosił dziś plan przywrócenia 40% pierwotnego rozkładu lotów od środy 1 lipca, pod warunkiem zniesienia restrykcji na lotach wewnątrzunijnych przez rządy poszczególnych krajów i wprowadzenia odpowiednich środków bezpieczeństwa na lotniskach.

Ryanair będzie wykonywał prawie 1000 lotów dziennie, przywracając 90% tras w porównaniu do okresu sprzed epidemii Covid-19. Wszystkie informacje o trasach, częstotliwościach, rozkładzie lotów i promocjach można znaleźć na www.Ryanair.com

Od czasu ograniczenia lotów z uwagi na Covid-19 w połowie marca, Ryanair obsługuje skrócony, dzienny rozkład 30 lotów między Irlandią, Wielką Brytanią i Europą. Od lipca Ryanair wznowi loty z większości swoich 80 baz w całej Europie. Priorytetem Ryanaira jest przywrócenie lotów na jak największej liczbie tras, a nie obsługiwanie jedynie tras o największych częstotliwościach, liczba dziennych/tygodniowych operacji będzie więc niższa niż w pierwotnym rozkładzie.

Ryanair zachęca pasażerów do stosowania skutecznych środków bezpieczeństwa w celu ograniczenia rozprzestrzeniania wirusa Covid-19. Należą do nich:

 • ograniczenie liczby przewożonych bagaży rejestrowanych,
 • odprawa online,
 • zapisanie karty pokładowej w smartfonie,
 • przechodzenie pomiaru temperatury na lotnisku
 • noszenie masek / zakrywania nosa i ust przez cały czas podróży – w terminalu i na pokładzie samolotu.

Wszystkie samoloty Ryanaira są wyposażone w filtry powietrza HEPA (podobne do stosowanych na oddziałach szpitalnych), a wszystkie powierzchnie wewnętrzne samolotów są dezynfekowane co noc profesjonalnymi środkami, których skuteczność określa się na ponad 24 godziny. Pomiar temperatury i maseczki/ zakrywanie nosa i ust są kamieniem węgielnym powrotu do latania, zachowanie dystansu społecznego na lotniskach i na pokładzie samolotu będzie stosowane tam, gdzie to możliwe.

W samolotach członkowie załóg pokładowych Ryanaira będą używali maseczek. Na pokładzie będą serwowane wyłącznie paczkowane przekąski i napoje, a płatności będą realizowane jedynie bezgotówkowo. Kolejki do toalety będą zabronione, dostęp do korzystania z nich zostanie udostępniony indywidualnym pasażerom na żądanie. Ryanair zachęca pasażerów do regularnego mycia rąk i używania środków dezynfekujących w terminalach lotniczych.

Jako tymczasowy środek zapobiegawczy, podczas gdy państwa UE uwalniają kolejne restrykcje Covid-19, Ryanair będzie wymagał od wszystkich pasażerów podróżujących w lipcu i sierpniu wypełnienia danych (w punkcie odprawy) o tym, na jak długo planują pobyt, a także podanie adresu podczas pobytu w innym kraju UE. Informacje te zostaną przekazane rządom poszczególnych krajów UE w celu pomocy w egzekwowania wszelkich przepisów dotyczących izolacji wymaganych od osób odwiedzających poszczególne kraje wewnątrz UE.

Eddie Wilson, Prezes Zarządu Ryanair DAC powiedział:

To bardzo ważne zarówno dla naszych klientów, jak i naszych pracowników, abyśmy od 1 lipca wrócili do normalnych rozkładów lotów. Rządy krajów europejskich wprowadziły blokadę na 4 miesiące, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19. Po 4 miesiącach nadszedł czas, aby Europa znów latała, abyśmy mogli ponownie połączyć przyjaciół i rodziny, umożliwić ludziom powrót do pracy i wznowić europejski przemysł turystyczny, który zapewnia tak wiele milionów miejsc pracy.

Ryanair będzie ściśle współpracował z organami zdrowia publicznego w celu zapewnienia, że loty spełniają, w miarę możliwości, skuteczne środki ograniczające rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19. Jak już pokazano w Azji, kontrole temperatury oraz maseczki / osłona nosa i ust są najskuteczniejszymi sposobami osiągnięcia tego celu na krótkich dystansach (1 godzina) na jednolitym rynku europejskim.

Obecnie poszczególne kraje Europy pozwalają na stopniowy powrót do normalnego życia, spodziewamy się, że będzie to ewoluować w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Do 1 lipca pozostaje ponad 6 tygodni. Uważamy, że ​​jest to najbardziej optymalny termin na przywrócenie lotów, abyśmy mogli pozwolić przyjaciołom i rodzinom ponownie się spotkać, dotrzeć do pracy i pozwolić gospodarkom opartym na turystyce jak Hiszpania, Portugalia, Włochy, Grecja, Francja oraz inne kraje odzyskać resztki tegorocznego sezonu turystycznego.

Bilety na wszystkie loty od 1 lipca są teraz w sprzedaży w cenach zaczynających się już od 85zł za lot w jedną stronę. Będziemy nadal ściśle współpracować z organizacjami zdrowia publicznego, aby zachęcić naszych pracowników i pasażerów do podjęcia praktycznych i skutecznych kroków w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19, w najlepszym interesie naszych pasażerów i naszych pracowników.

9 KOMENTARZE
 1. Jakie nareszcie??? To jest Im potrzebne ale czy naprawdę ludzie tak czekaj na to aż „nareszcie Ryanair” będzie latał?? Ważniejsze by granice były czynne, bez kwarantann i czekania na cokolwiek, a Ryanair niech się schowa.

  • Tak, ludzie czekaja. Ja czekam. Tymi liniami latam do Polski I bardzo mi zalezy, zeby normalnosc wrocila szybko. Dostepnosc Ryanaira jest elementem tej normalnosci. Zniesienie kwarantanny rowniez.

  • Tysiące Polaków codziennie latało Ryan-em. Może ty nie, ale wszyscy ci ludzie czekają na przywrócenie lotów.

 2. A ludzie głupi pokonują bilety a tu kwarantanna i pieniądze w kieszeni raynara

 3. Te linie trzykrotnie odwołały lot z Valencji do Krakowa. Od marca nie możemy wrócić . Dwa razy wykupiony powrót. Pieniędzy nie zwrócono ,oprócz durnej deklaracji ,że zwrócą za powrót innymi środkami komunikacji. Jakimi ? Nie ma przewozów autokarowych . To jest około 2700 km. Kto w dzisiejszych czasach zabierze autostopem ,gdy granicę zamknięte. Chyba podamy Rainara do sądu.Trzy miesiące ,a miało być 3 tygodnie. O utraconych kontraktach męża nie wspominam. Dobrze ,że jesteśmy u przyjaciół w spokojnej osadzie z dala od miasta otoczeni przyrodą i wiejskim klimatem ,to możemy spacerować po fajnych terenach.

 4. Córka miała wykupiony lot z Irlandii do polski na 29 czerwca a powrót w lipcu. Ryanair stwierdził, że może bezkosztowo przebukować bilet czerwcowy a lipcowy powrót przepada bo przecież w lipcu już można latać. Tylko jak wrócić skoro się nie poleciało? To skandal i zwykłe złodziejstwo

 5. Już pisałem ale mój komentarz nie został dodany więc spróbuję jeszcze raz. Córka kupiła bilet z Iralndii do Polski na 29 czerwca i powrotny na lipiec. W związku z zawieszeniem lotu do końca czerwca może przebukować bilet czerwcowy natomiast ppwrotnego już nie bo musiałaby dopłacić ponad 800 zł kary. Jak może wracać z Polski do Irlandii skoro jej tu fizycznie nie bedzie. To jest jakaś totolna bzdura. Bilet tsm i z powrotem powinoen być trsktowany jako jedno i powinna być możliwość jego bezpłatnego przebukowania na inny termin. To chyba logiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here