Nareszcie dobre wiadomości! Do Wielkiej Brytanii i Irlandii wjedziesz bez testów!

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przekazał trochę dobrych wiadomości w środę. Złagodzenie przepisów sanitarnych oznacza dla nas koniec obowiązku wykonywania testu na Covid przed wylotem do Anglii. Podobną decyzję podjęła Irlandia.

Nowe zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii

Już od piątku 7 stycznia od godziny 4:00, w pełni zaszczepieni przylatujący do Anglii nie będą musieli wykonywać testu przed wyjazdem, a po wykonaniu testu po przybyciu nie będą musieli czekać na wynik na kwarantannie.

Johnson wyjaśniał, że zaszczepieni przylatujący do Wielkiej Brytanii będą teraz miały obowiązek wykonać po przybyciu szybki test antygenowy, a jeśli będzie on pozytywny — potwierdzić wynik za pomocą testu PCR. To kolejna zmiana. Test antygenowy jest tańszy.

Boris Johnson powiedział:

Obowiązek wykonywania testów przed podróżą zniechęcił wielu ludzi do podróżowania z powodu strachu, że pozostaną uwięzieni w kraju, co będzie dla nich dodatkowym wydatkiem

Zasady te dotyczą także Walii i Irlandii Północnej.

Niezaszczepieni podróżni niestety cały czas będą zobowiązani do testów przed podróżą, i wykonania testów PCR 2 i 8 dnia pobytu w Anglii. Obowiązkowa dla nich będzie też 10-dniowa kwarantanna

Nowe zasady wjazdu do Irlandii

Od dzisiaj (6 stycznia) testów przed odlotem nie muszą wykonywać pasażerowie w pełni zaszczepieni i ozdrowieńcy planujący podróż do Irlandii.

Osoby niezaszczepione wciąż muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, wykonany do 72 godzin przed odlotem.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,891ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze