Nareszcie dobre wiadomości! Do Wielkiej Brytanii i Irlandii wjedziesz bez testów!

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przekazał trochę dobrych wiadomości w środę. Złagodzenie przepisów sanitarnych oznacza dla nas koniec obowiązku wykonywania testu na Covid przed wylotem do Anglii. Podobną decyzję podjęła Irlandia.

Nowe zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii

Już od piątku 7 stycznia od godziny 4:00, w pełni zaszczepieni przylatujący do Anglii nie będą musieli wykonywać testu przed wyjazdem, a po wykonaniu testu po przybyciu nie będą musieli czekać na wynik na kwarantannie.

Johnson wyjaśniał, że zaszczepieni przylatujący do Wielkiej Brytanii będą teraz miały obowiązek wykonać po przybyciu szybki test antygenowy, a jeśli będzie on pozytywny — potwierdzić wynik za pomocą testu PCR. To kolejna zmiana. Test antygenowy jest tańszy.

Boris Johnson powiedział:

Obowiązek wykonywania testów przed podróżą zniechęcił wielu ludzi do podróżowania z powodu strachu, że pozostaną uwięzieni w kraju, co będzie dla nich dodatkowym wydatkiem

Zasady te dotyczą także Walii i Irlandii Północnej.

Niezaszczepieni podróżni niestety cały czas będą zobowiązani do testów przed podróżą, i wykonania testów PCR 2 i 8 dnia pobytu w Anglii. Obowiązkowa dla nich będzie też 10-dniowa kwarantanna

Nowe zasady wjazdu do Irlandii

Od dzisiaj (6 stycznia) testów przed odlotem nie muszą wykonywać pasażerowie w pełni zaszczepieni i ozdrowieńcy planujący podróż do Irlandii.

Osoby niezaszczepione wciąż muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, wykonany do 72 godzin przed odlotem.

Poprzedni artykułJakim jesteś lotniskiem? Odkryj jak wiele wspólnych cech masz Ty i Twój port lotniczy!
Następny artykułObowiązkowe testy przed przylotem do Portugalii zostaną na dłużej
blank
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here