Najradośniejsze święto w Holandii! Leć na urodziny Króla i spodziewaj się świetnych atrakcji od KLM

Z okazji największego święta w Holandii – urodzin Króla – holenderskie linie lotnicze KLM wspólnie z lotniskiem w Amsterdamie planują liczne atrakcje, aby przygotować turystów do weekendowej imprezy.

Atrakcje z okazji urodzin Króla

Dzień Urodzin Króla (27 kwietnia) to najradośniejsze święto w Holandii. Z tej okazji narodowy przewoźnik – linie KLM planują liczne atrakcje dla pasażerów, którzy będą w najbliższych dniach podróżowali przez lotnisko w Amsterdamie. Na gości będzie czekać wprowadzający w nastrój imprezy Symulator Dnia Króla, pomarańczowe gadżety, poczęstunki, a także konkurs z biletami do Amsterdamu w ramach nagrody. Akcja ma na celu przybliżenie turystom holenderskiej tradycji i zaproszenie do odwiedzenia Amsterdamu. Osoba Króla jest szczególnie bliska KLM, ponieważ monarcha wielokrotnie zasiada incognito za sterami samolotów KLM w roli drugiego pilota.

26 i 27 kwietnia tego roku na Schiphol Plaza – na lotnisku Schiphol w Amsterdamie – będzie działała wyjątkowa instalacja – „Symulator Dnia Króla”. To specjalne pomieszczenie, w którym będzie można oglądać prezentację multimedialną 360 stopni, pokazującą, jak Holandia bawi się w tym dniu. Dzięki specjalnym efektom, goście symulatora będą mogli poczuć się uczestnikami tej imprezy. Poza tym, w ramach przygotowań, przy wejściu do symulatora, każdy otrzyma obowiązkowe wyposażenie uczestnika tej najsłynniejszej holenderskiej imprezy – pomarańczową koronę, bandanę, a dla chętnych – barwy holenderskiej flagi – niebieski, czerwony i biały – w postaci malunku na twarzy.


Po wyjściu z symulatora, przygotowani do imprezy uczestnicy będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w foto-budce. Chętni, którzy pozostawią swój email – otrzymają zdjęcie, wraz kuponami do wykorzystania podczas pobytu w Amsterdamie. Co więcej, KLM rozlosuje bilety lotnicze do Amsterdamu wśród osób, które wezmą udział w konkursie poprzez zamieszczenie zdjęcia w mediach społecznościowych i oznaczenie go hashtagiem #klmkingsday.Dodatkowo w dniach poprzedzających Urodziny Króla cale amsterdamskie lotnisko przystroi się w akcenty w królewskim kolorze pomarańczowym – od nazwiska obecnie panującej dynastii Orańskiej. Natomiast goście saloników biznesowych na lotnisku będą mieli okazję skosztować tradycyjnych holenderskich ciastek ‘tompoezen’, które są zazwyczaj różowe, ale z okazji holenderskiego święta występują w kolorze pomarańczowym.

Szalone święto Holandii

Urodziny Króla (obchodzone 27 kwietnia „Koningsdag”) to niewątpliwie jedno z najbardziej szalonych wydarzeń i holenderskie święto narodowe z długą tradycją (do 2014 roku obchodzono dzień królowej – matki aktualnego monarchy). Na cześć panującej rodziny Orańskiej cała Holandia przystraja się w królewski kolor pomarańczowy. Jest to dzień wolnego handlu, a Amsterdam zmienia się w jeden wielki pchli targ, podczas którego wszyscy mogą sprzedawać wszystko i to bez pozwoleń, ani podatków. W urodziny króla Holandii nawet dzieci mają pierwszą okazję do poznawania tajników handlu, sprzedając swoje niepotrzebne zabawki. 27 kwietnia Król nie wymaga też opłat za parkowanie i pozwala podwładnym wyszaleć się i zabawić na licznych festynach i występach. Tego dnia Amsterdam, w którym święto obchodzone jest najhuczniej wypełnia się ulicznymi imprezami, muzyką i zabawą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here