Latasz po Europie i chcesz wybrać linię o najlepszym stosunku jakości do ceny oferowanych usług? Skyscanner przeanalizował dane 20. najbardziej popularnych przewoźników i wybrał najlepszych.

Raport dotyczył linii lotniczych latających z Wielkiej Brytanii. Badano 4 główne kategorie:

  • opłaty bagażowe
  • cenę rezerwacji miejsca
  • koszt jedzenia na pokładzie
  • średnią cenę biletu w wersji ekonomicznej (bez bagażu) 

Kategoria: najtańszy bilet

Jeśli brać pod uwagę jedynie cenę biletu, zwycięzcą okazał się być Ryanair. Przewoźnik oferuje zdecydowanie najtańsze bilety z całej konkurencji.


Na kolejnych miejscach w tej kategorii znalazły się: 2. easyJet, 3. Flybe, 4. Vueling Airlines, 5. Wizz Air, 6. Norwegian, 7. Aer Lingus, 8. Blue Air, 9. Eurowings, 10. TUI Airways.

Ryanair jest zatem idealną linią lotniczą dla osób, które bez problemu zrezygnują z jedzenia na pokładzie, bagażu rejestrowanego i rezerwacji miejsca.

skrzydło samolotu ryanair – widok z okna
Fot. Agota Kadar, Shutterstock

Kategoria: stosunek ceny do oferty

Ryanair zwycięża jeśli chodzi o cenę nagiego biletu, jednak nie załapał się nawet do pierwszej dziesiątki przewoźników oferujących najlepszy stosunek ceny do jakości oferty.

Jeśli zależy Ci na zabraniu bagażu czy zarezerwowaniu konkretnego miejsca, najlepszy będzie easyJet.

Na kolejnych miejscach znalazły się: 2.Eurowings, 3.KLM, 4.Swiss, 5.Vueling Airlines, 6.Lufthansa, 7.Jet2, 8.Air France, 9.Flybe i 10.British Airways.

Jak widać nie tylko typowi tani przewoźnicy są najbardziej opłacalni z punktu widzenia pasażerów. Planując wylot warto poznać również wysokość opłat dodatkowych i pozostałych taryf. Może się okazać, że lot tradycyjną linią lotniczą w ostatecznym rozrachunku okaże się być tańszy.

samolot easyJet na pasie startowym
Fot. Sorbis, Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here