Najbrudniejsze miejsca na lotniskach

Lotniska mogą być istną wylęgarnią zarazków. Mnóstwo ludzi z różnych stron świata i w różnym stanie zdrowotnym, umieszczonych na stosunkowo małej, zamkniętej przestrzeni. Idealne miejsce do zarażenia się wszelkiego rodzaju chorobami. Jednak jeśli spodziewałeś się, że najbrudniej będzie w toaletach, to się pomyliłeś. Okazuje się, że najbrudniejszymi miejscami na lotniskach są… tace na kontroli bezpieczeństwa.

Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z uniwersytetu w Nottingham oraz Fińskiego Narodowego Instytutu Zdrowia bezsprzecznie dowodzą, że to właśnie na tacach znajduje się najwięcej zarazków. Zespół badaczy przez zimowe miesiące 2016 roku pobierał próbki z różnych miejsc na terenie lotniska w Helsinkach w Finlandii. Aż na 10% wszystkich lotniskowych powierzchni odkryto różnego rodzaju wirusy.

Najbrudniejsze miejsca na lotniskach

Najbrudniejszym miejscem okazały się tace na kontroli bezpieczeństwa, jednak nie są to jedyne miejsce gromadzące na sobie mnóstwo zarazków. Na kolejnych miejscach znalazły się:

  • terminale płatnicze w lotniskowych sklepach,
  • poręcze na schodach (zarówno tych ruchomych jak i tradycyjnych),
  • lady w budkach kontroli dokumentów
  • oraz miejsca zabaw dla dzieci.

Co ciekawe, jednym z czystszych miejsc były toalety.

Być może następnym razem, kiedy będziesz przechodził kontrolę bezpieczeństwa i wyłożysz laptopa czy komórkę na tacę, bezpieczniej będzie zaraz potem zdezynfekować ręce. Oczywiście dotykanie tac nie równa się z automatycznym zakażeniem jakąś chorobą. Warto jednak zadbać o swoje zdrowie, zwłaszcza po ostatnim przypadku masowych zachorowań w samolotach. Przy okazji warto również wiedzieć, które miejsca na pokładzie są najbardziej skażone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here