Najbezpieczniejsze linie lotnicze świata 2022! Jest kilka niespodzianek na liście

Portal AirlineRatings.com to jedyna na świecie strona internetowa poświęcona bezpieczeństwu lotniczemu. Co roku jej specjaliści sporządzają ranking najbezpieczniejszych linii lotniczych świata spośród 385 monitorowanych przewoźników.

Jak informuje onet.pl, kryteria jakie brane są pod uwagę przy wyborze najbezpieczniejszych linii lotniczych świata są m.in.: ilość wypadków w ciągu 5 lat i liczba poważnych incydentów w ciągu 2 lat, audyty organów zarządzających lotnictwem i organów branżowych, audyty rządowe, wiodące w branży inicjatywy w zakresie bezpieczeństwa, wiek floty i protokoły bezpieczeństwa w związku z COVID-19.

Virgin Australia/Atlantic

EVA Air

Alaska Airlines

Qantas

SAS

TAP Air Portugal

Singapore Airlines

Qatar Airways

Etihad Airways

Air New Zealand

Zwycięzcą rankingu zostaje Air New Zealand. Przewoźnik jest liderem w dziedzinie innowacji technicznych i posiada bardzo młodą flotę, której średni wiek wynosi zaledwie 6,8 lat. Linie są też zaangażowane w szereg ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa, takich jak Future Air Navigation System, monitorowanie silników w czasie rzeczywistym w całej flocie oraz precyzyjne podejścia do lądowania w trudnych warunkach.

Dyrektor naczelny Air New Zealand, Greg Foran, powiedział:

Air New Zealand z wielką pokorą przyjmuje to wyróżnienie, szczególnie biorąc pod uwagę wysokie standardy bezpieczeństwa, jakie obowiązują w branży lotniczej. Jesteśmy w doborowym towarzystwie i wielkie gratulacje dla wszystkich linii lotniczych, które znalazły się na liście. Dla nas nie chodzi o bezpieczeństwo w pierwszej kolejności – chodzi o bezpieczeństwo zawsze. Chcemy, aby każdego dnia każdy mógł bezpiecznie wrócić do domu. Przez cały czas trwania pandemii cały zespół Air New Zealand skupiał się na ochronie zdrowia i bezpieczeństwa naszych pracowników, klientów i szerszej społeczności Nowej Zelandii. Byliśmy pierwszą linią lotniczą na świecie, która poprosiła naszych klientów latających na naszych krajowych połączeniach o zaszczepienie się lub przebadanie przed wejściem na pokład, a od 1 lutego będziemy wymagać, aby wszyscy klienci na naszych międzynarodowych połączeniach również byli w pełni zaszczepieni.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,891ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze