Na tej uwielbianej przez turystów wyspie znoszą kwarantannę dla podróżnych z 16 krajów

Niezależny australijski think tank Lowy Institute opublikował w styczniu raport, który wskazuje, że Cypr jest na 5. miejscu w rankingu stu krajów najlepiej radzących sobie z pandemią koronawirusa. Od 1 kwietnia rząd znosi tam obowiązek kwarantanny dla przyjezdnych z 16 krajów, m.in. z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Cypr zezwoli na wjazd obywatelom krajów, które najbardziej wspierają przemysł turystyczny na wyspie, z których największy wkład ma Wielka Brytania. W 2019 r. Cypr odwiedziły prawie 4 mln Brytyjczyków. Na drugim miejscu pod względem liczby turystów jest Rosja, a po niej Izrael. Od 1 kwietnia podróżujący m.in. z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kataru, Rosji, Izraela, Libanu, Ukrainy, Egiptu, Białorusi, Serbii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich będą mogli wjechać na teren kraju bez obowiązku odbywania kwarantanny oraz posiadania specjalnego zezwolenia na wjazd.

Przyjezdni będą jednak musieli przedstawić negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa wykonanego na 72 godz. przed przekroczeniem granic cypryjskich. Będą też poddawani testom przy wjeździe na teren kraju. Będą musieli również nosić maseczki oraz przestrzegać społecznego dystansu w miejscach publicznych.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here