Tu na pokładzie odetchniesz z ulgą! Nie zgadniesz, co załoga robi z kłopotliwymi pasażerami

Obecnie podróże, a raczej procedury z nimi związane wymagają nieco więcej cierpliwości od podróżnych. Dla niektórych jednak to jest bardziej stresujące, co w następstwie oznacza niekontrolowane zachowania. I o ile przed pandemią załogi wiele razy musiały radzić sobie z niesfornymi pasażerami, to jednak teraz frustracja tych drugich powoduje częstsze niekomfortowe sytuacje na pokładzie. Pisaliśmy już o pasażerach, którzy przez niechęć do założenia maseczki wpadali w szał albo tych pod wpływem alkoholu nieprzejmujących się wcale nowymi zasadami. Teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek członkowie załóg muszą mieć narzędzia do radzenia sobie z nimi. No bo ja w najlepszy sposób zapanować na awanturą? Zwłaszcza, że w powietrzu zdani są tylko na siebie.

Amerykańska firma TSA (Transport Security Administration – organizacja zajmująca się zapewnieniem bezpieczeństwa lotniczego) powróciła do organizowania kursów samoobrony dla pilotów i personelu pokładowego komercyjnych linii lotniczych. To świetny pomysł, ponieważ agresywne zachowanie pasażerów jest przecież olbrzymim zagrożeniem dla bezpieczeństwa lotu. Stewardesy i Stewardzi muszą wiedzieć jak zidentyfikować potencjalne zagrożenie i jak unieszkodliwić osobnika.

Kursy samoobrony już odbywały się wcześniej, a zostały wprowadzone po atakach 11 września 2001 roku, ale z czasem niewielu przewoźników z nich korzystało. Po półtora rocznej przerwie kursy powróciły. Na przykład w USA tylko w tym roku miało miejsce ponad 3 tys. incydentów na pokładzie, a 2350 z nich, to awantury o noszenie maseczki. Przewoźnicy uznali, że nauczenie załóg samoobrony to po prostu konieczność! nauczenia załóg metod samoobrony stała się oczywistością. Dla lepszego wyobrażenia skali problemu w ostatnim przed pandemicznym 2019 roku wszystkich poważnych awantur na pokładach samolotów było 127. Jak informuje rp.pl, od początku 2021 roku do 22 czerwca łącznie skasowano od problemowych pasażerów 563,8 tys. dolarów kar. W każdym wypadku chodziło o nakaz noszenia maseczki i łamanie innych zasad związanych z Covid-19.


Jednak już tak mocno tęsknimy za podróżami, że warto dostosować się do nowych zasad i znaleźć tanie loty, prawda?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here