Na Majorce wprowadzają listę zakazów dla turystów!

Zmiany na Majorce. Wielu osobom ta wyspa kojarzy się z imprezowaniem. Jednak władze chcą to trochę ukrócić. Zbyt imprezowi, roznegliżowani i pijani turyści są problemem dla mieszkańców. Pisaliśmy już w podobnym tonie w lipcu 2020 roku, kiedy rząd nie zgodził się na plażowe imprezy na Majorce. Jednak zaraz po wydaniu zakazu w weekend sytuacja wymknęła się spod kontroli. Policja nie wiedziała, co robić. Kary za złamanie zakazu imprezowania na plaży miały wtedy sięgać nawet 600 tys. euro. Policja przeprowadziła kontrole, ale nic one nie dały.

Majorka ma już dość imprezowych turystów, którzy odstraszają tych chcących odpocząć w spokoju. Branża turystyczna nie chce już imprez, które przenoszą się na ulice. Mallorca Zeitung donosi, że właściciele dyskotek, barów i innych lokali rozrywkowych zrzeszonych w organizacji Abone, podpisali porozumienie, które ma pomóc w uregulowaniu tych problemów przed nadchodzącym sezonem.

Do lokali nie wejdą:

  • osoby bez butów,
  • osoby bez górnych części ubrania
  • osoby w stroju nie mieszczącym się w ogólnie przyjętych normach
  • osoby nietrzeźwe
  • osoby pod wpływem narkotyków
  • osoby posiadające głośniki czy megafony
  • osoby posiadające tatuaże o treściach rasistowskich lub nazistowskich

Stowarzyszenie Abone chce zrobić dodatkową kampanię w Niemczech, ponieważ to właśnie z tego kraju przybywa na Majorkę najwięcej turystów.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze