Na lotnisku w Krakowie powstała Strefa Kibica

Do Mundialu odliczane są już tylko godziny. A Krakowskie lotnisko wychodzi na przeciw fanom piłki nożnej, którzy akurat w czasie trwania meczów będą w podróży. W terminalu powstała specjalna Strefa Kibica, gdzie będziesz mógł obejrzeć wszystkie mecze Mistrzostw Świata, a w przerwie pograć sobie w piłkarzyki. 

Kraków Airport Fan Zone powstała w ogólnodostępnej części terminalu, na antresoli tuż obok restauracji Eat & Fly. Już dziś zostanie tam wyświetlony pierwszy mecz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018. Ale to nie wszystko…

Mecze na 7 monitorach

Mecze będziesz mógł obejrzeć też na 7 innych monitorach w terminalu – w strefie odlotów, a nawet w hali obioru bagażu. Wszystkie mecze będą pokazywane oczywiście na żywo.

Monika Pabisek, rzeczniczka portu lotniczego w Balicach powiedziała:

Dwa lata temu, podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2016 pasażerowie często pytali pracowników lotniska o wyniki meczów. Zgłaszali potrzebę obejrzenia rozgrywek na monitorach w terminalu pasażerskim. Dlatego w tym roku podjęto decyzję o utworzeniu Strefy Kibica Kraków Airport.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Fifa 2018
fot. Masarik, Shutterstock

Strefa Kibica Kraków Airport wyposaża jest m.in. w telewizor, w pufy w kształcie piłek i 3 stanowiska gry w piłkarzyki. Nie mogło też zabraknąć pod stopami sztucznej murawy.

W strefie znajduje się też charakterystyczny słupek ze strojami piłkarskimi. Jeden z czterech strojów należy do drużyny Kraków Airport. O co chodzi? Jutro (tj. 15 czerwca) rozpoczynają się również Mistrzostwa Europy Portów Lotniczych w Piłce Nożnej EAFC 2018. Drużyna z Krakowa już raz zdobyła 1. miejsce!

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,036ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze