Myślałeś, że w tym kraju nigdy nie odpuszczą? A jednak! Łagodzenie restrykcji

We Włoszech zniesiono w niedzielę najważniejsze restrykcje antypandemiczne. Niemal wszędzie przestał obowiązywać wymóg przepustki sanitarnej. Ograniczono też liczbę zamkniętych miejsc, w których dalej trzeba nosić maseczkę. Ministerstwo zdrowia apeluje o rozwagę i odpowiedzialność.

Najważniejszą zmianą jest zniesienie w kraju obowiązku posiadania powszechnie stosowanego Green Pass, czyli przepustki covidowej. Będzie ona wymagana jedynie w domach opieki, przynajmniej do końca roku.

Do 15 czerwca przedłużono wymóg maseczek Ffp2 w środkach transportu, zarówno lokalnego, jak i w pociągach i samolotach, w kinach, teatrach, lokalach rozrywkowych i na wszystkich imprezach, także sportowych, odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach. Ponadto maseczki trzeba dalej nosić w placówkach służby zdrowia.

Zgodnie z nowymi przepisami, obowiązującymi od 1 maja trzeba mieć ze sobą maseczkę w sklepach i centrach handlowych, by założyć ją, gdy panuje tam tłok.

Dla podróżnych

Zniesiono obowiązek wypełniania przez podróżnych formularza lokalizatora pasażerów (Passenger Locator Form).

Do końca maja natomiast przepustkę covidową lub negatywny wynik testu trzeba okazywać przy wjeździe do Włoch z zagranicy.

Brak wymogów nie oznacza braku odpowiedzialności. Bitwa z Covid-19 jeszcze się nie skończyła – oświadczył minister zdrowia Roberto Speranza.

źródło:PAP

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze