Musisz tam polecieć! Wybrano najlepszy cel podróży w Europie 2021!

Konkurs World Travel Awards odbywa się od 1993 roku i polega na wyłonieniu najpiękniejszych miejsc na całym świecie, a jednocześnie nagrodzeniu najlepszej jakości usług we wszystkich kluczowych obszarach branży turystycznej. W tym roku duże zaskoczenie! Grecja pokonała 12 krajów i została najlepszym celem podróży w Europie w 2021 roku (Europe’s Leading Destination 2021).

Vassilis Kikilias, minister turystyki Grecji cytowany w komunikacie Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej powiedział:

Grecja najlepiej wykorzystała zarządzanie pandemią, protokoły medyczne i podróżnicze. Udowodniono całej planecie, że jest najpiękniejszym i najbezpieczniejszym miejscem turystycznym. Ta międzynarodowa nagroda potwierdza, że wyróżniamy się w zakresie jakości turystyki i doświadczenia podróżniczego. Grecja będzie miała turystów nawet pod koniec listopada, a profesjonaliści z branży turystycznej muszą być przygotowani na bardzo pracowity rok 2022.

O tytuł najlepszego kierunku walczyły również: Austria, Anglia, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Norwegia, Portugalia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Turcja. Grecja przełamała dobrą passę ostatniego zwycięzcy – Portugalii, która przez ostatnie 4 lata nie ustępowała miejsca.

Wybrano również najlepsze linie lotnicze i tu wygrały British Airways, porty – pierwsze miejsca zajęło lotnisko w Zurychu i najlepszy hotel – Çırağan Palace Kempinski w Stambule.

Portugalia także została doceniona w tym roku, ale w kategorii najlepszej europejskiej plaży roku, natomiast najlepszą turystyczną wyspą okazała się być Madera. Wybrano też najlepszy kierunek przygodowy/wyprawowy – Azory! A w kategorii najciekawsze miasto na city break doceniony został Sankt Petersburg.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,895ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze