Minister ujawnia: Będą pozytywne zmiany związane z zakazem lotów

Od 1 października na pewno bardzo pozytywnie zmienią się sprawy związane z zakazem lotów, jeśli chodzi o tryb podejmowania decyzji oraz zakres. Informację podał w piątek w Sejmie wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Podczas posiedzenia sejmowej komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Gut-Mostowy powiedział:

Wydaje się, że tryb podejmowania decyzji już jest zaplanowany inny. (….) Od 1 października na pewno bardzo pozytywnie zmienią się sprawy związane z zakazem lotów, jeśli chodzi o tryb podejmowania decyzji, ale także jeżeli chodzi o zakres

Jak dodał, „to oczywiście jest na razie wiedza dosyć nieoficjalna”.

Przekazał, że uczestniczył w kilku spotkaniach, jakie się odbywały w Ministerstwie Infrastruktury ze wszystkimi zainteresowanymi stronami.

Od środy obowiązuje kolejne Rozporządzenie Rady Ministrów z 15 września 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Przewiduje ono objęcie zakazami połączeń lotniczych 30 państw. Jedynym dopisanym do listy państwem – wobec stanu z poprzedniego rozporządzenia – jest Francja, wykreślono z niej m.in. Rumunię, Meksyk czy Indie.

Mamy nadzieję, że tryb wprowadzania zakazu lotów i sama jego treść będą przyjaźniejsze pasażerom planującym podróże lotnicze. To był jeden z postulatów listu, który branża turystyczna skierowała do Premiera.

3 KOMENTARZE
  1. A świstak siedzi…

  2. Jak by nie mozna było ujawnić projektu tylko takie półsłowa a ludzie którzy zmuszeni są do podróżowania dowiadują sie na dzien wcześniej.

  3. Latam po polach i lasach a samolot nul

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here