Milion osób skorzystało w marcu z internetu w samolotach Emirates

Tylko w marcu na pokładach Emirates, liczba osób korzystających z pokładowego wi-fi przekroczyła milion. Ta dodatkowa usługa do pewnego limitu danych jest darmowa. Staje się przy tym coraz popularniejsza. 94% połączeń w samolotach Emirates wykonano smartfonami. A Ty, korzystasz z internetu na pokładzie samolotu?

Ponad milion osób w sieci

To nowy rekord – w liniach Emirates w marcu aż 1 037 016 klientów podłączyło się do wi-fi podczas lotu. Połączenia były wykonywane głównie na urządzeniach mobilnych, ponad 94% użytkowników łączyło się telefonem. Dwa razy więcej połączeń wykonano na smartfonach z systemem iOS w porównaniu z telefonami z systemem Android. Około 2% połączeń wykonano na tablecie, a pozostałe przy pomocy laptopów i innych urządzeń.

Rekordzista ściągnął prawie 5 GB danych

Łączność wi-fi jest dostępna w ok 98% samolotów Emirates. Klienci we wszystkich klasach otrzymują 20 MB darmowego transferu, za kolejne megabajty trzeba płacić. Ale rekordzista, członek Emirates Skywards, podczas lotu z Dubaju do Johannesburga zużył 4,9 GB danych.

Popyt na wi-fi na pokładzie rośnie każdego miesiąca. Trasa z największą liczbą połączeń z siecią to Dubaj – Los Angeles, gdzie w marcu ponad 6 tys. klientów skorzystało z pokładowego internetu.

Emirates były pierwszymi liniami umożliwiającącymi korzystanie z telefonu komórkowego, jako pierwsze zainstalowały też ekrany telewizyjne na każdym siedzeniu w każdym samolocie. Obecnie system rozrywkowy Emirates oferuje ponad 3500 kanałów rozrywki, w tym ponad 700 filmów z całego świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here