Loty z Czarnogóry do Polski jednak się odbędą! Zobacz na jakich zasadach

W związku z decyzją o wstrzymaniu ruchu lotniczego pomiędzy Czarnogórą a Polską, Wizz Air odwołał wszystkie loty do Podgoricy już od środy 29 lipca do 11 sierpnia. Z kolei LOT odwołał wszystkie połączenia zaplanowane na tej trasie ale dopiero po 4 sierpnia

Połączenia z Polski do Czarnogóry, oferowane do 4 sierpnia br., odbędą się bez zmian. Wybierając kierunek podróży trzeba jednak uwzględnić fakt, że przynajmniej do 11 sierpnia nie będzie lotów powrotnych.

Czarterowe rejsy specjalne

Rejsy powrotne z Czarnogóry do Polski zaplanowane do 4 sierpnia br., zostają zrealizowane w ramach czarterowych rejsów specjalnych. Bilety na te połączenia nie są już dostępne w sprzedaży przez systemy rezerwacyjne oraz stronę LOT.com.

Dla pasażerów planujących powrót do kraju, w okresie od 30 lipca do 4 sierpnia br. LOT zorganizuje 6 rejsów czarterowych w następujących terminach:

 • rejsy na trasie Podgorica – Warszawa – 30 lipca, 1 sierpnia, 3 sierpnia, 4 sierpnia
 • rejsy na trasie Tivat – Warszawa – 2 sierpnia
 • rejsy na trasie Podgorica – Poznań – 30 lipca.


Połączenia są dostępne bezpłatnie dla pasażerów PLL LOT, którzy posiadają już bilety na dowolne rejsy powrotne z Czarnogóry do Polski oraz odpłatnie dla osób, które chcą z nich skorzystać i spełniają warunki wjazdu na terytorium Polski (z uwzględnieniem pierwszeństwa dla pasażerów PLL LOT powracających do Polski).

Kupiłeś bilet wcześniej – jest ważny!

Wszystkie bilety zakupione na wymienione wyżej rejsy LOT-u z Czarnogóry do Polski zachowują ważność, a loty odbędą się zgodnie z planem. W związku ze zmianą formuły tych rejsów z rozkładowych na czartery, zmianie uległy jedynie numery lotów:

 • na trasie z Podgoricy do Warszawy – zmiana z LO 8540 na LO 8794;
 • na trasie z Tivatu do Warszaw – zmiana z LO 8542 na LO 8798;
 • na trasie z Podgoricy do Poznania – zmiana z LO 8636 na LO 8796.

O ewentualnych innych modyfikacjach w planie podróży, pasażerowie będą informowani na bieżąco.

Pasażerowie posiadający bilety na rejsy PLL LOT zaplanowane po 4 sierpnia, które zostały odwołane z przyczyn administracyjnych, otrzymają propozycję bezpłatnej zmiany terminu lotu powrotnego na jeden z wymienionych wyżej rejsów specjalnych. Z każdym z pasażerów skontaktują się konsultanci Contact Center LOT, którzy przedstawią dostępne opcje oraz dokonają zmian w rezerwacji. Prosimy o pozostanie w kontakcie pod numerem telefonu podanym podczas zakupu biletu.

Chcesz kupić bilet? Skontaktuj się mailowo z PLL LOT

Osoby posiadające prawo do wjazdu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i zainteresowane zakupem biletów na połączenia PLL LOT z Czarnogóry do Polski proszone są o przesłanie na adres rescue.flights@lot.pl zgłoszenia zawierającego następujące informacje:

 • imię i nazwisko (każdego zgłaszanego pasażera, w tym również dzieci)
 • obywatelstwo zgodnie z dokumentem podróży
 • dane kontaktowe – telefon i adres mailowy
 • preferowaną trasę podróży (Podgorica-Warszawa, Tivat-Warszawa lub Podgorica-Poznań)
 • termin podróży

Na listy pasażerów wpisane zostaną jedynie zgłoszenia zawierające wszystkie ww. informacje.

W tytule maila trzeba umieścić hasło: CZARNOGÓRA.

Sprzedaż biletów na loty odbywa się za pośrednictwem Contact Center LOT. Konsultanci skontaktują się telefonicznie z każdą osobą, która dokona poprawnego zgłoszenia drogą mailową.

Płatność będzie możliwa tylko kartą płatniczą.

Źródło: gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here