LOT zwalnia dyscyplinarnie strajkujących pracowników!

Strajk pracowników LOT budzi wiele kontrowersji. Od 5 dni grupa osób zatrudnionych w  Polskich Liniiach Lotniczych protestuje w obronie swoich praw. Pomimo upływu czasu nie udało się osiągnąć porozumienia. Według informacji jakie pojawiły się w mediach społecznościowych LOT postanowił zwolnić grupę protestujących pracowników. Co będzie dalej?

Pracownicy zwolnieni przez maila

Według informacji jakie pojawiły się na Twitterze Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT pracownicy, którzy od 5 dni strajkują otrzymali w dniu dzisiejszym zwolnienia dyscyplinarne. Informujące o tym pisma trafiły do skrzynek mailowych. Ci z pracowników, którzy nie przystąpili do strajku mieli natomiast otrzymać premie. Zarząd firmy argumentuje natychmiastowe zwolnienia naruszeniem dyscypliny pracy. W jego opinii działania protestujących wyrządzają szkodę spółce i naraża ją na dodatkowe koszty. Informacje o zwolnieniu 67 pracowników potwierdził prezes LOT Rafał Milczarski. Strajkujący zostali zwolnieni na podstawie artykułu 52 Kodeksu Pracy.

Należy przypomnieć, że 21 września tego roku Sąd Okręgowy w Warszawie wydał zakaz uniemożliwiający pracownikom podjęcie strajku. Mimo to część z nich rozpoczęła 18 października akcję protestacyjną. Zarówno samo zwolnienie jak i forma jego dostarczenia zbulwersowała pracowników. Przebiegający do tej pory w miarę spokojnie strajk może się w związku z tym przerodzić w coś zdecydowanie poważniejszego.

Twój lot został odwołany? Sprawdź jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot 

Milena Goc
Milena Goc
Z wykształcenia marketingowiec, a z pasji dziennikarz, bloger i podróżnik. Od kilku lat odkrywa zakątki Europy i pomaga innym spełniać podróżnicze marzenia. W wolnych chwilach, choć takie zdarzają się rzadko, gotuje i czyta książki.

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

  1. no jak już sądy zakazują strajku i to w państwowej firmie to tylko potwierdza fakt że Polska to kraj kolonialny w którym nawet sądy nie liczy się z tubylcami ani ich prawami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,808ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze