LOT zawiesza loty na dłużej!

W nawiązaniu do obecnej niestabilnej sytuacji na międzynarodowych rynkach lotniczych oraz licznych obostrzeń związanych z przemieszczaniem w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, Zarząd PLL LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych. Wszystkie rejsy pasażerskie LOTu, krajowe i międzynarodowe, zaplanowane do dnia 31 maja br. włącznie, zostają odwołane. O zmianach będziemy informować pasażerów na bieżąco.

W informacji prasowej wysłanej do redakcji Tanie-Loty.pl czytamy:

Mając na uwadze komfort naszych pasażerów w tej trudnej sytuacji, zmodyfikowaliśmy dotychczasową politykę wymiany biletów. Elastyczna możliwość zarządzania rezerwacją obejmuje teraz szereg ułatwień takich, jak wykorzystanie wartości biletu w postaci vouchera, możliwość zaplanowania podróży w innym terminie, czy możliwość zmiany trasy podróży. Czas na podjęcie decyzji został wydłużony do 12 miesięcy od daty zakupu biletu. Szczegółowa oferta dostępna jest na stronie lot.com. Ze względu na bardzo dużą liczbę napływających zgłoszeń i wydłużony czas oczekiwania, do dyspozycji pasażerów oddaliśmy elektroniczny formularz, umożliwiający samodzielną rejestrację zgłoszenia. Zmian w rezerwacji można także dokonywać za pośrednictwem Contact Centre LOT oraz u agenta, u którego został zakupiony bilet.

Decyzja Zarządu PLL LOT odwołująca loty do 31 maja br. podyktowana jest przede wszystkim licznymi ograniczeniami w zakresie ruchu biznesowo-turystycznego, obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej i innych krajów, w tym m.in. restrykcyjnymi obostrzeniami nakładanymi na podróżnych z zagranicy. Jednocześnie bacznie obserwujemy zmieniające się regulacje lokalne i międzynarodowe w zakresie otwierania granic i uruchamiania infrastruktury koniecznej do obsługi ruchu lotniczego. Na bieżąco szacujemy potencjał dla wznowienia połączeń pasażerskich i tworzymy scenariusze związane z popytem na konkretne kierunki podróży. W związku z niestabilną sytuacją na rynkach międzynarodowych i intensywnymi działaniami prewencyjnymi w zakresie COVID-19, jest jeszcze za wcześnie na wskazywanie konkretnych terminów wznowienia połączeń pasażerskich PLL LOT.

Jednocześnie w ramach procedur wewnętrznych, PLL LOT intensywnie pracuje nad nowymi standardami bezpieczeństwa, obowiązującymi w przypadku wznowienia lotów. Analizowane scenariusze obejmują
m.in. wprowadzenie zasady „social distancing” na pokładach samolotów LOTu. Po uwagę brane są także dodatkowe wytyczne związane z zabezpieczeniem załóg pokładowych czy monitorowaniem stanu zdrowia pasażerów, oparte na rekomendacjach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Agencji ds. Bezpieczeństwa Lotniczego EASA oraz procedurach przygotowanych i z powodzeniem wdrożonych w ramach operacji #LOTdoDomu.

Źródło: PLL LOT

Anna
Anna
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Zobacz też

15 KOMENTARZE

 1. Jak Lot tak będzie latał to niech wcale nie lata i powie ze z bankrutowałi,wtedy ludzie bedo kupować bilety na inne rejsy

 2. Dajcie jeden …dwa loty tygodniowo do np Frankfurtu i bedzie OK. Setki ludzi czeka na mozliwosc powrotu.
  Niemcy lataja, Austriacy lataja, KLM lata, kilka innych tez tylko nasi jak jakas wyspa.
  Pozdrawiam z Libii.

 3. To jest kradziesz i ingerencja w zycie prywatne.Bilety kupilem dla rodzinu w Listopadzie na 2019 n lot z Chicago do Warszawy na 16 czerwca 2020 i teraz nie mam zadnej mozliwosci z rezygnacji ze wzgledu na sytuacje a pier…….nie o termninie jednego roku od daty zakupu to jest kradziesz , to jest ingerencja w moje zycie . Nawet gdy otworza granice i zaczna latac to czy interesyje kogos ze ze 16 czerwca jest terminem apsurdalnym dla mnie gdzie mam w Europie poodwolywane wczasy i nie mam gdzie leciec na 14 dniowa kwarantanne .Teraz pytam o zlodziejstwo taki dlugi czas obracaja moimi pieniedzmi i nie mam na dzisiaj zadnego wyboru.Zrobie wszystko zeby nie kozystac juz wiscej z PLL LOT to najbardziej dziadoska linia , zle jedzenie , zla obsluga , nie ma kontaktu gdy cos potrzebujesz i ceny duze. Nie latajcie tymi liniami to linie nie sa godne zaufanie , polecenia komus . Wybierajcie takie linie na ktorych mozna polegac.

 4. Ja utknelam w Kapsztadzie i loLOT mial tylko jeden datę na zabranie turystów, 24 marzec i koniec ,tu jest dużo turystów, mogli by zarobić ale oni tylko do Warszawy zabierali a nikomu nie pasuje tam ,żeby mogli się zorganizować z innymi państwami ale po co ,tylko narzekać

 5. Ja jestem od 15 marca i też nie mogę wylecieć ,może ktoś jedzie samochodem do Anglii dajcie znać już się zaczyna robić desperacko.

 6. Tak polski lot jest ..f a t a l n y … obsługa w samolocie jak by za darmo pracowała , jedzenie makabra ..miejsca mało , nogi skulone .tak leciałam z Los Angeles US do Warszawy kilka miesiecy temu .. oby wiecej nie korzystać z tych linii .. ładnie prezentują sie t y l k o w Tv ..” no to lecę ..”

 7. Nie latajmy Lotem zobaczymy jak bedo prosperować dalej myslo ze są pępkiem świata ze inne linie lotnicze nas nie zabioro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też