Liczycie na poluzowanie obostrzeń? Minister nie pozostawia wątpliwości, chociaż ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta

Macie już dość obostrzeń i narodowej kwarantanny? Niestety coraz bardziej prawdopodobne jest to, że rząd przedłuży tzw etap odpowiedzialności.

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk pytana na antenie radia TOK FM o utrzymanie obostrzeń pandemicznych dla gospodarki nie pozostawiła żadnych wątpliwości. Jej zdaniem obowiązujące obostrzenia mogą być przedłużone o 10-14 dni od zakończenia ferii.

Od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 r. obowiązują dodatkowe obostrzenia dot. m.in. hoteli czy stoków narciarskich oraz obowiązkowa kwarantanna dla podróżujących.


Semeniuk mówiła w radiu, że „najbardziej prawdopodobnym wariantem na dzień dzisiejszy jest przedłużenie tzw. wariantu odpowiedzialności”. Dodała, że etap odpowiedzialności ma przede wszystkim służyć „ochronie zdrowia i życia Polaków, jak również odciążeniu służby zdrowia”.

Jej zdaniem etap odpowiedzialności może być przedłużony o 10-14 dni od momentu zakończenia ferii zimowych, czyli od 17 stycznia. Zastrzegła, że to tylko jej estymacje, a ostateczna decyzja w tej sprawie będzie należeć do rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here