Leo Express znowu na polskich torach. Wybierz się do Pragi! Bilety już od 19 zł

Leo Express wznowił połączenie kolejowe z Krakowa do Ostrawy i Pragi. Pociąg będzie kursować codziennie od 28 czerwca do 2 września br. Po tym okresie połączenie będzie też obsługiwane w weekendy.

Leo Express znowu w Polsce

Pierwszy pociąg Leo Express wyjechał do Krakowa z głównego dworca kolejowego w Pradze, tradycyjnie z peronu 1B w maju 2018 roku. To historyczne wydarzenie, bo Leo Express został pierwszym prywatnym przewoźnikiem dalekobieżnym w Polsce, tworząc nowe połączenie Polski z Czechami. Jak zachęca przewoźnik:

Stolica Republiki Czeskiej licząca ponad milion mieszkańców stanowi rzadką kombinację historii i nowoczesnego stylu. Spacerując rzeką Wełtawą, będziesz cieszyć się wysublimowaną atmosferą dawnej siedziby cesarza i tętniącymi życiem ulicami Pragi, które nigdy nie śpią. Co roku turyści przyjeżdżają do Pragi, aby zwiedzić jedno z najpiękniejszych miast na świecie i poznać lokalne zwyczaje i mentalność środkowoeuropejską. Jeśli słynne zabytki Pragi nie są dla Ciebie wystarczające i chcesz poznać nieznane dla ludzkiego oka bądź zazwyczaj ukryte strony Pragi, przeczytaj nasze 5 wskazówek dotyczących zwiedzania tej stolicy.

Niestety przez gruntowne naprawy na polskich torach i wydłużony czas przejazdu połączenia musiały zostać tymczasowo przerwane od 9 października do 30 listopada 2018. Zostały zastąpione transportem autobusowym. Ponownie problemy i zawieszenie połączeń nastąpiło od 7 stycznia do 22 marca 2019. Teraz połączenia weekendowe zostają wznawiane.


Im wcześniej kupisz bilet, tym pojedziesz taniej. Kupna biletu możesz dokonać za pomocą strony internetowej lub w sieci partnerskich punktów stacjonarnych (np. w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu kolejowym w Katowicach).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here