Latasz z Warszawy? Czeka cię miła niespodzianka na lotnisku

Każdy chyba przyzna, że przed podróżą fajnie jest też zrelaksować się na lotnisku. I dlatego port w Warszawie postanowił, że atrakcja która była dostępna dla pasażerów przed pandemią musi wrócić! Mowa o fortepianie, a terminal lotniska ponownie wypełni muzyka klasyczna. Z tej okazji w strefie ogólnodostępnej lotniska Chopina, 2 sierpnia o godzinie 12:00 odbędzie się koncert inauguracyjny w wykonaniu Katarzyny Kraszewskiej.

Nazwa warszawskiego portu lotniczego zobowiązuje, dlatego powrót fortepianu, a wraz z nim muzyki klasycznej, cieszy w sposób szczególny. Już w poniedziałek w obszarze ogólnodostępnym Lotniska Chopina pojawi się wyczekiwana przez pasażerów strefa Chopin Music Spot, czyli wyjątkowe miejsce, w którym każdy będzie mógł posłuchać muzyki na żywo podczas koncertów. Ponieważ jednak strefa ma być dostępna dla wszystkich, to każdy pasażer będzie mógł w dowolnym momencie usiąść i spróbować swoich sił przy fortepianie.

Andrzej Klewiado, rzecznik Lotniska Chopina powiedział:


Powrót fortepianu to dobra wiadomość dla wszystkich pasażerów Lotniska Chopina – wirtuozów, koneserów, osób grywających proste utworzy oraz dla dzieci, które z lubością będą przygrywać gościom w terminalu to też zapowiedź wydarzeń kulturalnych, które będziemy organizować, a na które wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

Fortepian polskiej marki Calisia zostanie udostępniony na potrzeby lotniska i pasażerów przez FortepianoOtwock. W strefie Chopin Music Spot regularnie będą organizowane recitale i koncerty pianistyczne nawiązujące m.in. do XVII Festiwalu „Chopin i jego Europa” czy XVIII Konkursu Chopinowskiego.

Ważnym aspektem działalności kulturalnej Lotniska Chopina jest pielęgnowanie pamięci po najwybitniejszym polskim kompozytorze oraz promowanie jego twórczości. Ambicją warszawskiego portu lotniczego jest uwrażliwienie pasażerów na utwory Fryderyka Chopina oraz wspieranie tożsamości narodowej i kulturalnej. To nie ma czasu do stracenia. Zamawiaj tanie bilety z Warszawy i w górę 🙂

źródło: Lotnisko Chopina

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here