Koniec ze swobodnym podróżowaniem w tej bańce turystycznej. Jeden z krajów ogłosił właśnie obowiązkową kwarantannę

Pierwsza europejska bańka turystyczna, pozwalająca na swobodne podróże w czasie pandemii koronawirusa, stworzona w maju przez Litwę, Łotwę i Estonię, przestała istnieć. Łotwa ogłosiła bowiem w piątek wprowadzenie kwarantanny dla osób przybywających z Estonii.

Obowiązkowa kwarantanna

Przekraczający granicę, z wyjątkiem kierowców ciężarówek, dyplomatów i innych osób, które podróżują w celach służbowych, będą musieli poddać się samoizolacji przez 14 dni. Łotewskie ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało, że nowe ograniczenia będą obowiązywały od dzisiaj tj. od soboty. Jako powód ich wprowadzenia podało wzrost liczby nowych zakażeń w Estonii.

Według Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób w Estonii odnotowano 21 nowych zakażeń koronawirusem na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Łotwa ustaliła zaś próg dla obowiązkowej kwarantanny na 16 nowych zakażeń. Władze kraju odrzuciły rekomendację Komisji Europejskiej, aby podnieść próg obowiązkowej kwarantanny do 25 nowych przypadków na 100 tys. mieszkańców w ciągu dwóch tygodni.

Krisjanis Karins premier Łotwy powiedział:

To decyzja, na którą nie jestem gotowy. (…) Nie sądzę, żeby społeczeństwo było gotowe na pozwolenie większej liczbie osób na wjazd na Łotwę.

15 maja Łotwa, Litwa i Estonia zniosły związane z pandemią ograniczenia w podróżowaniu między tymi krajami, tworząc bańkę turystyczną. Była to pierwsza tego typu strefa w Unii Europejskiej.

źródło: PAP

11 KOMENTARZE
 1. Czyli osoby podróżujące w celach służbowych nie mogą roznosić wirusa? Skończcie z ta pseudo pandemią,bo to już nudne jest.

 2. Jak sie ktoś boji to niech siedzi w domu i w nim umiera

  • Dokładnie !!! Zwariować idzie przez „mądrych” wierzących w ten cyrk . Jestem tego samego zdania kto chce niech się izoluje , a wszystkim
   Innym niech pozwolą w końcu normalnie żyć .

 3. Wzięli forsę od MFW i Kill Billa ,to teraz muszą się wywiązać z umowy,jak wszyscy.

 4. Kto tym wszystkim zawiaduje i za ile?
  Czy on wie ,że będzie następny?

 5. Psychole nas wykoncza.

 6. Podróżowanie między „Państwami” ? Każde z nich ma tyle obywateli ile mieszka w Warszawie albo Krakowie i Łodzi razem. Po Polsce można jeździć ale między tymi mikro-państewkami nie. Czyli świrus „wie” , że to granicą jest i po drugiej stronie zaczyna zarażać ?
  Czy logiczne myślenie jest już całkiem zakazane? Czy decydenci działają wyłącznie na rozkaz killbilla !?!

 7. Idiotyzmu ciag dalszy, oni chca bysmy zwariowali o to chodzi w tej zorganizowanej akcji kowidowej musimy sie trzymac dalej informowac i starac sie zyc pelnia zycia, nie dawajmy sie tym skurwysy..

 8. A Białoruś epidemia omija szerokim łukiem tak? Boi się Łukaszenki widać.

 9. Rzygać się już chce od tych zakazów nakazów!!! Wirusy były zawsze są i będą i każdy organizm sam się broni wzrostem temperatury do 38 stopni to norma i nie zbija się temperatury! Nie wszyscy o tym wiedzą i wciskają kity z urojoną pandemią! Kiedyś oznaki cukrzycy były przy 120 teraz zmniejszyli normę do 100 żeby wmawiać ludziom cukrzycę i pociskać drogie leki!! A lekarstwa przetestowane na Polakach znikają z aptek i są wysyłane na zachód a tu wciąż nowe wynalazki coraz to droższe i suplementy diety h. j warte!!! W Chinach wirus był 3 miesiące a tu będzie przez 3 lata albo dłużej!!! Aż sprzedadzą te wszystkie chińskie gówna i zarobią na szczepionkach i mandatach!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here