Koniec z maseczkami na pokładach samolotów Finnair

Wiele krajów usuwa ograniczenia związane z Covid-19 ze względu na rosnący zasięg szczepień i łagodną postać ostatnich wariantów wirusa. W związku z tym także Finnair znosi wymóg noszenia maseczek podczas wszystkich lotów.

Bez maski od przyszłego tygodnia

Od 25 kwietnia klienci i załoga nie muszą już nosić maseczek na pokładzie lotów Finnair, chyba że jest to wyraźnie wymagane przez władze kraju przylotu lub odlotu.

Osoby, które chcą nadal nosić maskę podczas podróży, są oczywiście mile widziane.

„Samolot jest uważany za środowisko niskiego ryzyka transmisji koronawirusa, dzięki skutecznej klimatyzacji i innym czynnikom zmniejszającym ryzyko transmisji. Jeśli jednak chcesz mieć dodatkową ochronę z powodów osobistych, zawsze możesz nosić maskę FFP2 lub FFP3, które zapewniają doskonałą ochronę przed wirusami, nawet jeśli inni na pokładzie nie noszą masek” — powiedział Kimmo Ketola, dyrektor medyczny w Finnair.

Kiedy maski są wymagane?

Fot. Finnair

Wiele krajów nadal wymaga noszenia masek podczas lotów do i z miejsca przeznaczenia. Podczas takich lotów zarówno załoga, jak i klienci są zobowiązani do noszenia maski na twarz przez cały lot. Klienci mogą sprawdzić listę krajów wymagających masek na pokładzie na stronie przewoźnika.

Zobacz też:

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze