Kolejny piękny kraj otwiera się na turystów. Jest jednak warunek

Pojawiła się nieoficjalna informacja, że Izrael od 1 lipca otwiera się na indywidualnych turystów. Taką wiadomość przekazała izraelska minister turystyki Orit Farkasz-Hakohen. Ministrowie zdrowia, spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych podjęli decyzję o zezwoleniu zaszczepionym turystom indywidualnym na wjazd do Izraela w ramach skróconego procesu, który zostanie opracowany w nadchodzących dniach.

Pierwsza grupa turystów jako program pilotażowy została wpuszczona do Izraela pod koniec maja. Było to 12 chrześcijańskich pielgrzymów z USA. W ramach programu wszyscy przyjeżdżający w zorganizowanych grupach będą musieli zostać zaszczepieni preparatem, zatwierdzonym przez izraelskie ministerstwo zdrowia. Będą to jedynie osoby z krajów, które spełniają wymagania resortu i będą musiały wykonać dwa testy na obecność koronawirusa: jeden do 72 godzin przed przyjazdem i drugi po przybyciu.

W Izraelu zniesiono już niemal wszystkie ograniczenia związane z koronawirusem. Izraelczycy nie potrzebują już dowodu szczepienia lub zaświadczenia o wyzdrowieniu, by wejść do obiektów publicznych, takich jak sklepy, restauracje, hotele i uczelnie wyższe. Limity osób mogących przebywać w kinach czy kawiarniach zostały zniesione. Nie ma również żadnych ograniczeń na imprezach masowych, czy to w pomieszczeniach, czy w plenerze.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here