Kolejny europejski kraj rezygnuje z paszportów covidowych w sezonie letnim. Niestety nie we wszystkim

Coraz więcej krajów rezygnuje z paszportów covidowych w okresie letnim. Do tej listy dołącza też Grecja. Grecki minister zdrowia Thanos Plevris zapowiedział, że od 1 maja kraj zawiesi niektóre ograniczenia. Nie trzeba będzie posiadać unijnego certyfikatu covidowego chcąc wejść do barów, restauracji, kawiarni i innych miejsc zamkniętych ani nosić maseczek w pomieszczeniach. Minister zdrowia tłumaczy jednak, że certyfikaty nie zostaną zniesione, ale zawieszone.

Grecja to kraina niesamowitej przyrody, fascynującej historii i wielokulturowych wpływów. Malownicze greckie miasteczka potrafią przenieść w czasie i zachwycić swoją unikalnością. To prawdziwe skarby czekające na odkrycie! Grecja posiada jedną z najdłuższych linii brzegowych na świecie – prawie 16 000 km usianych jest niezliczonymi uroczymi zatokami i malowniczymi plażami, z czego co roku setki wyróżniane są Błękitną Flagą.

Jednak nie zmienią się wymogi dotyczące turystów wjeżdżających do kraju. Nadal trzeba przedstawić świadectwo szczepienia lub ozdrowieńca. Władze uproszczą odrobinę protokoły zdrowotne stosowane w turystyce. We wrześniu okaże się, czy należy wrócić do certyfikatów.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze