Kolejna operacja PLL LOT. Sprawdź szczegóły!

Dzisiaj zakończono akcję #LOTdoDomu. Jak zapewnia Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polacy przebywający za granicą nie zostaną pozostawieni bez pomocy, ale PLL LOT skupi się na prowadzeniu nowej operacji pod nazwą Cargo dla Polski.

Informacje o planowanej akcji przekazał Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk:

Obecną akcję „Lot do domu” przekształcamy w „Cargo dla Polski”; w ramach mostu powietrznego między Polską a Chinami transportujemy niezbędne materiały służące walce z pandemią oraz sprzęt zapewniający bezpieczeństwo polskim służbom medycznym.

Według danych MSZ, w ramach akcji ponad 55 tys. Polaków w ramach 388 lotów z 71 lotnisk na całym świecie wróciło do kraju.


Od ubiegłego tygodnia samoloty ze sprzętem medycznym z Chin docierają do Polski; sprzęt jest przekazywany do Agencji Rezerw Materiałowych, a następnie do szpitali i innych instytucji. Od tego tygodnia działa połączenie z Chinami, które rząd określił jako most powietrzny.

W ramach tego połączenia – jak informował szef KPRM Michał Dworczyk – będą dostarczane przez PLL LOT dostawy zamawiane przez samorządy, organizacje pozarządowe. Natomiast firmy komercyjne będą mogły skorzystać z usług LOT-u na zasadach komercyjnych.

4 KOMENTARZE

  1. I już po akcji, jeszcze jutro tylko lot z Mediolanu, fajnie! myślę, że akcja była wielu ludziom na ręke, w końcu aż 55 tysięcy rodaków wróciło do swojego miejsca zamieszkania.

  2. No i ładnie, nie możemy teraz osiąść na laurach, po dobrej akcji Lotdodomu, trzeba działać dalej i walczyć z wirusem do końca.

  3. Rząd anulował nasz lot powrotny , a potem nie wysłał po nas #LotuDoDomu , jak widzę jak tu ludzie zachwalają akcję , która w ogóle nie byłaby potrzebna gdyby rząd nie wytworzył najpierw problemu zamykając loty rejsowe to mi bardzo smutno , jak widzę , że tak łatwo manipulować Polakami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here