Już wkrótce znowu można będzie wypocząć na Kubie. Zobacz, kto może lecieć

Kuba od listopada zamierza znieść ograniczenia covidowe. Już wkrótce zniknie obowiązek testów i kwarantanny dla osób w pełni zaszczepionych. 

Zmiany zostaną wprowadzone w życie od 15. listopada, czyli akurat na tamtejszy szczyt sezonu. Ponownie otwarte zostaną wszystkie lotniska i wrócą loty międzynarodowe. Informacje zostały oficjalnie potwierdzone przez tamtejsze władze. 

Osoby w pełni zaszczepione nie będą musiały wykonywać testów PCR, muszą jednak posiadać oficjalny certyfikat szczepień. Z kolei osoby niezaszczepione nadal muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonanego na 72 godziny przed przylotem. Reżim sanitarny ulegnie poluzowaniu, a testy covidowe wykonywać się będzie na lotnisku na losowo wybranych osobach. Jeśli wynik będzie pozytywny, podróżny trafi do specjalnego szpitalohotelu. 


Decyzję o ponownym otwarciu Kuby podjęto po oświadczeniu Ministra Zdrowia, że do połowy listopada niemal wszyscy Kubańczycy będą już zaszczepieni przeciw Covid-19, a dokładniej 90% obywateli. 

Obecnie wszyscy turyści przylatujący na Kubę muszą odbyć obowiązkową kwarantannę w hoteloszpitalach, w oczekiwaniu na wynik testu PCR. Następnie muszą wykonać jeszcze jeden test przed zakończeniem kwarantanny.

Tutaj znajdziesz tanie loty na Kubę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here