Już w połowie lipca wieża Eiffla zostanie ponownie otwarta dla turystów

Wieża Eiffla jest zamknięta z powodu epidemii Covid-19 od 29 października 2020 roku. Nadszedł czas, aby ponownie została otwarta dla turystów. Będzie to miało miejsce 16 lipca. Latem paryski zabytek będzie mogło zwiedzać nie więcej niż 10 tys. osób dziennie.

Wcześniej ta jednak z największych atrakcji turystycznych stolicy Francji przyjmowała 25 tys. zwiedzających dziennie. Od początku czerwca będzie można kupować bilety na wieżę przez internet. Tradycyjna kasa zacznie działać wraz z ponownym otwarciem całego zabytku. W windach będzie mogła przebywać jedna czwarta normalnie mieszczących się tam osób. Przed przybyciem pierwszych gości cała wieża ma zostać gruntownie wymyta i zdezynfekowana.

Należący w większości do paryskiego samorządu operator wieży spodziewa się 70 mln euro strat w 2021 roku. W 2020 roku wyniosły one 52 mln euro. Szefujący spółce Jean-Francois Martins zapowiedział, że będzie się musiał zwrócić do miasta o pomoc finansową.


Martins dodał, że zawieszone w lutym prace malarskie konstrukcji nie zostaną wznowione przed jesienią. Prowadzone z myślą o mających się odbyć w Paryżu w 2024 roku Igrzyskach Olimpijskich malowanie wieży zostało przerwane z powodu przekraczającego normy stężenia ołowiu. Metal pochodził z naruszanych podczas prac warstw starej farby, przerwa ma dać czas na opracowanie bezpiecznych metod odmalowania obiektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here