Już od 2021 r. podróżni będą mogli latać z Radomia na wakacje z tym biurem podróży! Zaskoczony?

Biuro podróży Itaka podpisało list intencyjny z PPL Porty lotnicze na korzystanie z lotniska w Radomiu. To ma zacząć działać jesienią 2020 roku. Prezes PPL Mariusz Szpikowski podtrzymał deklarację, że lotnisko będzie gotowe na jesień przyszłego roku.

Z Itaką z Radomia

Biuro Podróży ITAKA jest pierwszym touroperatorem, które zdecydowało, że jego klienci będą latać czarterami z radomskiego lotniska. Lider polskiego rynku turystycznego w Polsce i PPL podpisały list intencyjny dotyczący ścisłej współpracy.

Jak informuje portal mojradom.pl, od sezonu lato 2021 Itaka będzie oferowała połączenia czarterowe z radomskiego portu. W komunikacie Biura Public Relations PPL czytamy:

Stworzone też zostaną możliwości, by największe polskie biuro podróży oferowało na lotnisku w Radomiu jak najszerszy zakres usług turystycznych. Intencją obu stron jest bowiem stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju oferty czarterowej ITAKI oraz doprowadzenie do tego, aby był to strategiczny port dla tego biura w Polsce centralnej […] ITAKA i PPL dostrzegają do tej pory niewykorzystany potencjał lotniska jako punktu wylotowego dla lotów czarterowych dla pasażerów z centralnej i wschodniej Polski.

Szczegóły współpracy zostaną dopracowane do końca tego roku. Tymczasem na radomskich lotnisku rozpoczną się intensywne prace. Do zrobienia jest sporo, m.in. przedłużenie drogi startowej, płyta postojowa i drogi kołowania, a także terminal pasażerski. Czyżby Radom zaczynał bronić się przed byciem głównym tematem do żartów w Polsce?

źródło: mojradom.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here