Jaskinia w Tajlandii, z której uratowano chłopców, zostanie atrakcją turystyczną

Kiedy świat cieszy się z ocalenia 12 chłopców oraz ich trenera uratowanych z jaskini w Tajlandii, rząd tego kraju już planuje w jaki sposób przekształcić to miejsce na atrakcję turystyczną.

Akcja ratunkowa chłopców uwięzionych w jaskini na północy Tajlandii przykuła uwagę całego świata. Na szczęście zakończyła się ona sukcesem, a obecnie rząd planuje przekuć to wydarzenie w akcję promocyjną turystyki tego kraju. Choć tak szybka decyzja może nieco szokować, warto wiedzieć, że tajlandzka gospodarka w dużej mierze polega na wpływach właśnie w turystyki. Aż 20% wpływów do budżetu pochodzi właśnie z turystyki.

Plany rewitalizacji jaskiń

Jak na razie jaskinie są zamknięte dla zwiedzających. Wiadomo jednak, że w ich pobliżu już wkrótce powstanie muzeum, a same jaskinie zostaną odpowiednio zabezpieczone dla turystów, by sytuacja taka jak w przypadku uwięzionych chłopców już się nie powtórzyła. Zostanie umieszczone odpowiednie oznakowanie oraz oświetlenie. Władze mają nadzieję, że jaskinie staną się jedną z głównych atrakcji Tajlandii.

Teren jaskiń ma zostać objęty ochroną i wpisany na listę Parków Narodowych. Wcześniej jednak planowane jest naprawienie uszkodzeń spowodowanych akcją ratunkową, czyli różnego rodzaju nawierceń w ścianach i innych uszczerbków. Cały obszar zostanie zrewitalizowany i dostosowany do wymogów bezpieczeństwa.

Najprawdopodobniej jaskinie będą ponownie dostępne dla zwiedzających pod koniec przyszłego roku. Brane są pod uwagę możliwe opóźnienia, dlatego nie jest jeszcze znana konkretna data.

Przekształcenie jaskiń w atrakcję turystyczną nie jest jedynym pomysłem na wykorzystanie tych wydarzeń. Historia uwięzionych chłopców i ich trenera zyskała taki rozgłos, że obecnie już dwie firmy zgłosiły chęć nakręcenia filmów o tym wydarzeniu.

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,036ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze