Irlandia – zmiana zasad wjazdu od 1 lutego

Lubimy odwiedzać tę zieloną wyspę, wielu z nas tam pracowało bądź nadal pracuje. Jakie warunki musimy teraz spełniać, żeby wjechać do Irlandii?

Po pierwsze każdy kto przyjeżdża do Irlandii (i kto ukończył 18 lat) przy wylotem lub przed wejściem na prom musi wypełnić Passenger Locator Form. Otrzymamy wtedy potwierdzenie wypełnienia formularza na swój adres email i to potwierdzenie okazujemy przed wejściem na pokład samolotu lub promu.
Poza tym musimy okazać cyfrowy unijny certyfikat covidowy (DCC), który potwierdza przyjęcie dwóch dawek szczepionki. Zmiana, która wchodzi w życie od 1 lutego polega na tym, że zmienia się ważność DCC. Będzie on teraz ważny przez 9 miesięcy od daty ostatniego szczepienia jeśli chodzi o podstawowy cykl szczepień. Jeśli przyjęliście trzecią dawkę szczepionki (tzw. booster), ta zasada póki co nie obowiązuje.

Zamiast DCC można przedstawić zaświadczenie w języku angielskim, że jest się ozdrowieńcem. Zaświadczenie jest ważne przez 180 dni od dnia ozdrowienia. Jeśli nie jesteś zaszczepiony, musisz wykonać test PCR na 72 godziny przed wjazdem na terytorium Irlandii.

Po wjeździe do Irlandii nie obowiązuje kwarantanna.

Zasady wjazdu dla dzieci

Dzieci, które nie ukończyły jeszcze 12 r.ż. lub młodsze nie muszą wykonywać testów przed wjazdem do Irlandii i nie muszą okazywać DCC.
Każde dziecko, które nie ukończyło 18 r.ż., a które podróżuje z osobą dorosłą, musi znaleźć się na formularzu Passenger Locator Form razem z osobą dorosłą.
Dzieci, które ukończyły 12 lat i podróżują same muszą przedstawić potwierdzenie wypełnienia formularza.
Dzieci między 12 a 17 rokiem życia muszą przedstawić ważny paszport covidowy lub test PCR wykonany na 72 godziny przed wjazdem na terytorium kraju.

Sprawdź nasze tanie loty do Irlandii.

Źródło: https://www.citizensinformation.ie/en/travel_and_recreation/travel_to_ireland/travel_to_ireland_during_covid.html

Olga
Olga
Z Tanimi Lotami związana od zawsze. Kocha dalekie i bliższe podróże. Uwielbia biegówki, spacery po lesie, uśmiechniętych ludzi, zwierzęta, książki oraz dobre kino. Marzy o podróży do Brazylii.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,891ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze