Indonezja ograniczy turystom dostęp do Komodo

Indonezja wprowadzi przepisy ograniczające liczbę turystów mogących odwiedzić Park Narodowy Komodo.

Park Komodo nie jest najbardziej obleganą atrakcją Indonezji, nie mniej jednak należy do najbardziej rozpoznawalnych miejsc tego kraju. Słynne warany występują właśnie tam, dlatego też cały teren został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

Nierozważni turyści

Bezpośrednią przyczyną wprowadzenia ograniczeń jest niedawny incydent z udzialem turysty. Podczas swojego pobytu w Komodo, mężczyzna wyrzucił niedopałek papierosa w niedozwolonym miejscu. To z kolei spowodowało wybuch pożaru, który rozprzestrzenił się na powierzchni ponad 10 hektarów.

Wzrost liczby turystów odwiedzających Park Komodo stał się kolejną przyczyną wprowadzenia zmian. Władze Indonezji zaczęły nieco bardziej troszczyć się o ochronę środowiska i brać pod uwagę zagrożenie, jakie ludzie zaczynają stanowić dla objętych ochroną waranów. Według najnowszych danych, park odwiedza co miesiąc około 10 000 osób. Rząd chce ograniczyć tę liczbę o połowę. 

Przed wprowadzeniem w życie nowych przepisów, ma powstać możliwość rejestrowania się z wyprzedzeniem na zwiedzanie parku przez internet. Nadal turyści będą mogli dostać się do parku jedynie poprzez biura podróży organizujące wycieczki. Warto wiedzieć, że Park Komodo ma do zaoferowania o wiele więcej niż możliwość podziwiania waranów. Są tam poprowadzone liczne szlaki piesze, można również skorzystać z pięknych plaż.

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,024ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze