Indie rozdają wizy turystyczne za darmo, a LOT wznawia połączenie do Delhi!

Wśród niewesołych wieści płynących do nas ze świata, pojawiła się także jedna optymistyczna. Otóż rząd Indii podjął decyzję o zniesieniu opłaty za wizę turystyczną. Jest to swoiste zaproszenie dla turystów do odwiedzania tego kraju. Jaka konkretna finansowa korzyść płynie z tego dla nas i jak długo trwać będzie promocja?

Od razu przypomnimy, że darmowe wizy nie są w sumie nowością w Indiach, gdyż zostały ogłoszone już w połowie 2021 roku. Wjazd na teren Indii w związku z pandemią Covid-19 był jednak znacznie utrudniony. Poza testami, po przybyciu na miejsce trzeba było odbyć 5-dniową kwarantannę. Teraz, kwarantanna została co prawda zniesiona, ale wciąż należy wykonać test PCR przed podróżą niezależnie od statusu zaszczepienia. Wizę turystyczną dostaniemy natomiast gratis.

Do kiedy trwa promocja?

Rządowa akcja promocyjna założyła pulę 500 000 bezpłatnych wiz do rozdania. Można się o nie ubiegać do dnia 31 marca 2022 roku. Są to jednorazowe wizy turystyczne, które pozwalają tylko na jeden wjazd do kraju. Oznacza to, że jeden turysta może otrzymać jedną darmową wizę. Wniosek wizowy można złożyć jednak ze sporym wyprzedzeniem – nawet 117 dni przed przyjazdem. Akcja promocyjna może więc objąć także wyjazdy, które planujemy za kilka miesięcy. Trzeba tylko do końca marca wypełnić formularz wizowy.

Ile kosztowała wcześniej wiza?

Za 30-dniową wizę od kwietnia do czerwca trzeba było zapłacić 10 USD, natomiast za 30-dniową wizę od lipca do marca – 25 USD. Czyli odpowiednio od około 45 do 110 PLN. Jest to właśnie ta bezpośrednia korzyść finansowa, którą zyskujemy. Niestety trzeba do tego wciąż doliczyć koszt testu PCR wykonany na 72-godziny przed wylotem wraz z tłumaczeniem na język angielski.

LOT wraca do połączenia do Delhi

Przy informacji o darmowych wizach należy wspomnieć o tym, że po dwóch latach przerwy LOT wznowił połączenie z Delhi w Indiach. Loty rozpoczną się już 29 marca. Do końca kwietnia LOT będzie latał na tej trasie 3 razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i niedziele. Od 1 maja liczba połączeń ma zostać zwiększona do 5 razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i niedziele.

Olga
Olga
Z Tanimi Lotami związana od zawsze. Kocha dalekie i bliższe podróże. Uwielbia biegówki, spacery po lesie, uśmiechniętych ludzi, zwierzęta, książki oraz dobre kino. Marzy o podróży do Brazylii.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też