Holandia dołączyła do państw, do których Polacy wjadą bez testów i kwarantanny. Zwolnienie dotyczy wszystkich podróżujących z Polski. By być zwolnionym z testów nie jest wymagane szczepienie.

Holenderski Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM) ponownie uznał RP za państwo o niskim ryzyku zagrożenia COVID-19 (oznaczając Polskę kodem żółtym zamiast pomarańczowego).

Co to oznacza dla podróżujących?

Oznacza to, że od 10 czerwca 2021 roku wobec podróżujących z Polski wszelkimi środkami transportu znosi się obowiązek testowania na COVID-19 oraz zalecenie 10-cio dniowej samoizolacji.


Od 5 czerwca 2021 r. obowiązuje 3. etap zmniejszania ograniczeń. W określonym reżimie sanitarnym otwarte są kina, teatry, muzea, parki rozrywki, baseny i sauny itp. Możliwe jest świadczenie usług we wszystkich zawodach kontaktowych. Sklepy przyjmują ograniczoną liczbę klientów jednocześnie. Restauracje i kawiarnie mogą obsługiwać klientów w godz. 06:00-22:00.

Wcześniej 1 czerwca Holandia zniosła także obowiązek przedstawiania testów podróżnym tranzytowym:

Zmiany ucieszą wszystkich planujących podróż do Królestwa Niderlandów. Tanie loty do Holandii znajdziecie w naszej wyszukiwarce lotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here