Grecja znosi kwarantannę dla turystów!

W końcu mamy dla Was bardzo dobre wiadomości! Grecja zdecydowała o zniesieniu kwarantanny dla zagranicznych turystów i to jeszcze w kwietniu!

Aktualizacja 19 kwietnia 2021

Grecki urząd lotnictwa cywilnego opublikował dzisiaj informację o zniesieniu obowiązkowej 7-dniowej kwarantanny dla podróżnych „zamieszkałych na stałe w UE, strefie Schengen, W. Brytanii, USA, Izraelu, Serbii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich”. Tym samym nasze informacje z piątku potwierdziły się.


Artykuł z 16 kwietnia 2021

Grecja robi pierwszy krok w kierunku ponownego otwarcia turystyki na zagranicznych turystów. Oznacza to zniesienie obowiązkowej 7-dniowej kwarantanny dla podróżnych z ponad 30 krajów, w tym z Polski. Jednak jest jeden warunek. Osoby które chcą podróżować do Grecji muszą być zaszczepione lub okazać negatywny wynik testu na Covid-19.

Już od przyszłego tygodnia obywatele przybywający z całej Unii Europejskiej i pięciu innych krajów, w tym Wielkiej Brytanii, nie będą już musieli się izolować. Oczekuje się, że nowe zasady wejdą w życie 19 kwietnia, w okresie poprzedzającym formalne ponowne otwarcie sektora turystycznego w kraju od połowy maja. Czekamy na oficjalne potwierdzenie tej informacji.

Urzędnik z ministerstwa turystyki Grecji, do którego dotarł The Guardian powiedział:

Zgodnie z planem zostaną ponownie otwarte lotniska na Kos, Mykonos, Santorini, Rodos, Korfu, Atenach, Salonikach, Chanii i Heraklionie na Krecie. Nie spodziewamy się, że turyści zaczną przyjeżdżać masowo, ale system musi zostać przetestowany. Nie można go włączyć za jednym razem, w ciągu nocy.

Pasażerowie z 27 państw członkowskich UE, a także z USA, Wielkiej Brytanii, Serbii, Izraela i Zjednoczonych Emiratów Arabskich będą mogli latać na lotniskach w popularnych miejscach bez konieczności izolowania się po przylocie – pod warunkiem, że spełnią wspomniane wyżej warunki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here