FlixBus ruszył z wakacyjnym kalendarzem – milion biletów od 5 zł

Już teraz pasażerowie mogą rezerwować bilety na wakacyjne podróże FlixBusem aż do 6 września – w ramach letniego rozkładu, który obejmuje wszystkie dotychczasowe połączenia przewoźnika w Polsce, a także kilka nowych destynacji.

Ceny zaczynają się od 5 zł na połączeniach krajowych i 25 zł na międzynarodowych. Łącznie FlixBus oferuje blisko 1 000 000 biletów na wakacje.

Ruszają nowe połączenia FlixBusa

Z końcem czerwca ruszą połączenia do popularnych nadmorskich kurortów, takich jak:

 • Krynica Morska,
 • Międzyzdroje,
 • Mielno,
 • Darłowo,
 • Jarosławiec.

FlixBus uruchomił wakacyjny kalendarz rezerwacji

Od teraz pasażerowie mogą planować swoje podróże aż do 6 września. Możliwość zakupu biletów obejmuje wszystkie dotychczasowe połączenia, które oferował FlixBus, a także kilka nowych miejscowości z nowej siatki operatora. Systematycznie w trakcie lata będą dodawane kolejne nowe połączenia.

Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska powiedział:

Aby umożliwić naszym pasażerom zaplanowanie letnich wyjazdów, wydłużamy kalendarz do końca wakacji na wszystkich dotychczas dostępnych połączeniach, a także kilku nowych. Proces uzyskiwania zezwoleń na nasz nowy rozkład jest w toku. Większości z nich oczekujemy z końcem lipca, także trasy z nowej siatki połączeń będą sukcesywnie uruchamiane w kolejnych tygodniach i włączane na bieżąco do sprzedaży. Chcemy jednak dać możliwość rezerwacji podróży w całym okresie wakacyjnym już teraz. Stąd, niezależnie od procesu uzyskiwania zezwoleń na nowe połączenia, otwieramy kalendarz aż do początku września.

Otwarcie letniego kalendarza daje pasażerom FlixBusa możliwość kupienia biletów z wyprzedzeniem na wszystkie dotychczasowe połączenia. Ale wakacje to też nowe destynacje oferowane przez partnerów współpracujących z FlixBusem.

Kierunkiem, który latem cieszy się dużą popularnością jest także Zagrzeb, do którego można dojechać bezpośrednim połączeniem z Krakowa.

Pierwsze zezwolenia FlixBusa

Pierwszymi liniami, na które europejski lider dalekobieżnych połączeń autobusowych otrzymał zezwolenia są:

 • ​​​1201 Warszawa-Krynica Morska (obsługiwana przez PKS Szczecinek) na trasie:
  Warszawa – Ostróda – Elbląg – Stegna – Sztutowo – Kąty Rybackie – Krynica Morska
 • 1351 Warszawa-Bydgoszcz (obsługiwana przez PKS w Bydgoszczy) na trasie:
  Warszawa – Lotnisko Modlin – Płock – Włocławek – Ciechocinek – Toruń – Bydgoszcz
 • 1368 Kraków-Częstochowa (obsługiwana przez Mobilis) na trasie:
  Kraków – Katowice – Chorzów – Bytom – Lotnisko Katowice-Pyrzowice – Częstochowa
 • 1369 Kraków-Cieszyn (obsługiwana przez TPO Pastuszak) na trasie:
  Kraków – Sosnowiec – Katowice – Żory – Jastrzębie Zdrój – Zebrzydowice – Cieszyn

Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska powiedział:

Wszystkie zaplanowane połączenia w siatce połączeń do końca tego roku mają już zakontraktowanych partnerów autokarowych. Ze względu na duże zainteresowanie współpracą ze strony polskich przewoźników, analizujemy możliwości dodania kolejnych linii jeszcze w tym roku w oparciu o model współpracy partnerskiej. Rozpoczynamy również proces poszukiwania partnerów na linie planowane na przyszły rok.

 Sprawdź kalendarz FlixBusa

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,036ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze