Ekstremalne lądowanie podczas huraganu! Pasażerowie byli przerażeni (film)

Nad Europą szaleje huragan Ciara i orkan Sabina. Setki lotów zostało odwołanych. Problemy dotyczą jednak nie tylko samolotów, ale też promów i pociągów. W Wielkiej Brytanii takich burz nie było od kilku lat. I to właśnie w takich ekstremalnych warunkach musiał lądować jeden z samolotów. Sceny mrożące krew w żyłach trafiły do sieci.

Lądowanie mrożące krew w żyłach

Z wielu polskich miast odwołano loty do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Holandii. Jak donoszą zagraniczne media, brytyjskie lotniska są przepełnione. W sieci pojawiło się nagranie z ekstremalnego lądowania na lotnisku w UK, które pokazuje jak samolot walczy z silnym wiatrem i bardzo trudnymi warunkami pogodowymi. Na filmie widać, jak maszyna miota się kilkukrotnie w prawo i w lewo. Następnie dotyka pasa startowego, by po chwili odbić się od niego i poderwać z powrotem do góry i okrążyć lotnisko. Przy drugim podejściu udało się bezpiecznie wylądować.

Pasażerowie byli przerażeni. Chyba na zawsze zapamiętają ten lot. Na szczęście za sterami zasiadł doświadczony kapitan, który wykazał się olbrzymim profesjonalizmem i uratował sytuację. Takie manewry są normalną procedurą przy trudnych warunkach pogodowych, a piloci są do nich specjalnie szkoleni.

Zobacz też: Ekstremalne lądowanie! Nie chcielibyście być na pokładzie tego samolotu (FILM)

8 KOMENTARZE
  1. Kto lata w taką pogodę???

  2. Podałbym Snickersa w majty..

  3. Ja pierdziu, pampersy pełne na 100 %

  4. Kto by karnie odpowiadał za katastrofę gdyby się wydarzyła? Ten co zezwolił na lądowanie czy na start?

  5. Zuzia, warunki pogodowe zmieniają się diametralnie i podczas wylotu mogła być świetną pogoda. A w przypadku ładowania są określone procedury i dopuszczenia zezwalające na wykonanie ładowania w określonych warunkach pogodowych, zapewne pilot dostał wszystkie informacje z wieży kontroli i zezwolenie na ładowania, ale w ostateczności to on decyduje czy ładuje, czy odlatuje, więc całą winę ponosiłby pilot.

  6. Odpowiada kapitan samolotu może wejść na drugi krąg lub zaźądaac drugiego lotniska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here