EasyJet bez maseczek na pokładzie samolotu, ale nie na lotach do Polski. Dlaczego?

Kolejne linie lotnicze w Wielkiej Brytanii łagodzą wymagania dotyczące maseczek na pokładzie. Ostatnio dołączył do nich easyJet. Od niedzieli 27 marca maseczki nie będą już obowiązkowe.

Niestety ta zasada nie będzie obowiązywać na wszystkich lotach. Dla przykładu na lotach do i z Polski maseczki dalej będą obowiązkowe. Dlaczego? Wszystko tłumaczy oświadczenie przewoźnika.

Po usunięciu obowiązkowego noszenia masek w wielu krajach dokonaliśmy przeglądu naszej polityki dotyczącej masek na pokładzie i podjęliśmy decyzję, że od 27 marca 2022 roku w przypadku lotów do i z krajów, w których maski nie są już wymagane, nie będziemy zobowiązywać od klientów i załogi do noszenia masek na pokładzie samolotu. 

Oczywiście każdy klient i członek załogi może nadal nosić maskę. Ich osobisty wybór będzie przez nas uszanowany.

Linie zdecydowały się na zniesienie tego obowiązku tylko na tych trasach, które zaczynają się i kończą w krajach, które zniosły obowiązek noszenia maseczek na lotniskach i pokładach samolotów. Dotyczy to zatem lotów z Anglii lub Irlandii Północnej do Danii, Norwegii, Gibraltaru, na Islandię i Węgry.

Anna
Anna
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też