Dzieje się! To polskie lotnisko zyskuje nowe połączenie i nowego przewoźnika!

Ruszyła sprzedaż nowego połączenia z Lublin Airport! Pierwszy rejs do Kolonii (lotnisko Kolonia/Bonn) został zaplanowany na 10 czerwca 2020 r. Tym samym Lublin zyskał nie tylko nowe połączenie, ale i nowego przewoźnika!

Trasa obsługiwana będzie dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele przez Eurowings. To jeden z największych tanich przewoźników w Europie, który jest członkiem Grupy Lufthansa. Do tej pory przewoźnik latał z trzech polskich lotnisk: Wrocławia, Gdańska i Krakowa. Teraz do tej grupy dołączył także Lublin. Tutaj znajdziesz tanie loty z Lublina.

Rejsy wykonywane będą samolotami Airbus A319, zabierającymi na pokład do 150 pasażerów według następującego rozkładu:

  • środa: Kolonia 20:50 – Lublin – 22:45; Lublin 23:20 – Kolonia 01:20
  • niedziela: Kolonia 05:40 – Lublin 07:35; Lublin 08:10 – Kolonia 10:10

NOWE POŁĄCZENIE: Lublin ✈️ Kolonia / Bonn 🇩🇪✈️Od czerwca 2020 #latajnaLUZie do Kolonii.✔️Bez uciążliwych dojazdów do…

Opublikowany przez Lublin Airport LUZ Wtorek, 11 lutego 2020

Nowe połączenie lotnicze jest tanią i szybką alternatywą dla pasażerów podróżujących pomiędzy Polską Wschodnią a zachodnimi regionami Niemiec, ale też Luksemburgiem, Belgią czy wschodnimi regionami Francji. Kolonia może być też dobrym punktem przesiadkowym dla tych pasażerów, którzy zechcą skorzystać z innych tanich połączeń Eurowings, które w Kolonii mają swój węzeł przesiadkowy.

Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin SA, powiedział:

Gorąco witamy nowego przewoźnika, członka Grupy Lufthansa na naszym lotnisku. Od ponad 7 lat konsekwentnie pracujemy nad budową siatki połączeń odpowiadającą potrzebom miasta i regionu, zarówno w zakresie połączeń o charakterze turystycznym czy pracowniczym, jak również połączeń dla ruchu służbowego i przedstawicieli biznesu. Wejście Eurowings jest kolejną propozycją, która mamy nadzieję, skłoni mieszkańców naszego regionu do skorzystania z lubelskiego lotniska. Jesteśmy przekonani, że nowe połączenie przyczyni się także do rozwoju sektora obsługi ruchu turystycznego, który dzięki dodatkowemu ruchowi, powinien wzbogacić się o kolejne 20-25 miejsc pracy.

1 KOMENTARZ
  1. Może do Antwerpii z Lublina nie mogę się doczekać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here