Dobre wieści! Wiemy, kiedy Nowa Zelandia otworzy się na turystów

Wielu ta wiadomość ucieszy! Władze Nowej Zelandii poinformowały, że od 30 kwietnia w pełni zaszczepieni zagraniczni podróżnicy będą mogli wjeżdżać do kraju. Ograniczenia graniczne istniały od czasu wybuchu pandemii.

Obecnie od 16 stycznia w pełni zaszczepieni Nowozelandczycy w Australii mogą podróżować do Nowej Zelandii bez konieczności kwarantanny. A teraz w pełni zaszczepieni Nowozelandczycy i inni kwalifikujący się podróżnicy ze wszystkich innych krajów mogą rozpocząć podróż do Nowej Zelandii bez kwarantanny od 30 kwietnia.

Rząd liczy na pozytywne skutki nowej strategii walki z koronawirusem która zacznie obowiązywać w Nowej Zelandii w nocy z 2 na 3 grudnia. Na początku grudnia w największym mieście kraju, Auckland, zakończy się również trwający od trzech i pół miesiąca lockdown. Jednak będzie on oznaczony strefą czerwoną. I tylko tutaj na razie zostanie utrzymany wymóg poddania się kwarantannie, ale rząd będzie dążył do złagodzenia zasad wjazdu na początku przyszłego roku.

Jacinda Ardern, premier Nowej Zelandii mówiła:

Trudna prawda jest taka, że wariant Delta (koronawirusa) jest z nami i tak łatwo nie zniknie. Żadne państwo nie zdołało w zupełności wyeliminować Delty, a Nowa Zelandia jest w lepszym położeniu niż inne kraje, by się z tym wariantem zmierzyć.

Jak informuje Onet, dotychczas rząd realizował politykę „zero Covid”, w ramach której obowiązywały surowe lockdowny, ścisłe śledzenie kontaktów osób zakażonych oraz restrykcyjne kontrole na granicach.

W ramach nowego systemu walki z koronawirusem wprowadzone zostaną oznaczenia regionalne na zasadzie sygnalizacji świetlnej, czyli zielony, pomarańczowy i czerwony.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,641ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze