Stało się! Już w tym miesiącu polecimy do USA bez wiz!

Dosłownie za kilka dni Polacy będą mogli podróżować do USA na okres do 90 dni w celach turystycznych i biznesowych bez wiz. Temat ciągnął się latami. Większość osób traciła już nadzieję, że ta chwila w ogóle nadejdzie. Dzisiaj Polska oficjalnie dołączy do programu bezwizowego Visa Waiver. Dobre wiadomości ogłosił prezydent Polski.

Bez wiz do USA już w listopadzie

Do tej pory szanse na zniesienie wiz były marne ze względu na źle składane wnioski. Odsetek odrzuconych wniosków musiał osiągnąć wynik poniżej 3 proc. 4 października Donald Trump ogłosił na spotkaniu z dziennikarzami, że podpisał zgodę na ruch bezwizowy z Polską. A dziś kolejne dobre informacje na oficjalnej stronie Prezydenta RP.

Prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher powiedział:

Pani Ambasador poinformowała mnie, że dzisiaj w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalnie komunikat o tym, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego. Bezwizowa możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych na okres do 90 dni w celach turystycznych i biznesowych będzie możliwa od 11 listopada tego roku, a więc dosłownie za kilka dni.

Andrzej Duda na briefingu w Pałacu Prezydenckim mówił:

Bardzo serdecznie dziękuję Panu Prezydentowi Donaldowi Trumpowi, który rok temu obiecał mi, że Polska zostanie przyjęta do programu bezwizowego na pewno przed końcem jego pierwszej kadencji. Bardzo dziękuję Pani Ambasador za zaangażowanie i za bardzo poważne potraktowanie tej sprawy, ale dziękuję także wszystkim moim rodakom, którzy się w tę sprawę zaangażowali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here