Czy to sposób na podróże w czasie pandemii? Na tym lotnisku są już dostępne szybkie testy na koronawirusa

Na londyńskim lotnisku Heathrow, jako pierwszym w Wielkiej Brytanii, uruchomiono możliwość odpłatnego przeprowadzenia szybkich testów na obecność koronawirusa dla odlatujących pasażerów. Ich wyniki mają być uzyskiwane w ciągu godziny.

Usługa jest na razie dostępna dla pasażerów lecących do Hongkongu i do Włoch, gdyż ich władze wymagają od przylatujących z Wielkiej Brytanii negatywnego wyniku testu na SARS-CoV-2, ale firmy Collison i Swissport, które uruchomiły tę usługę na Heathrow, liczą, że niedługo będzie można je wykonywać także dla pasażerowie na innych kierunkach.

Wykonywane na lotnisku testy molekularne LAMP są szybsze niż normalne testy PCR, bo nie wymagają wysyłania próbek do laboratoriów, choć są też nieco mniej dokładne. Jak się uważa, są jednak pewniejsze niż testy antygenowe. Cena takiego testu na Heathrow to 80 funtów.

W zeszłym tygodniu minister transportu Grant Shapps zapowiedział, że na początku listopada przedstawi sposoby na skrócenie okresu kwarantanny po przylocie. Jedną z rozważanych opcji jest przeprowadzenie dwóch testów – pierwszy pasażerowie wykonywaliby na dwa-trzy dni przed wylotem, drugi – na lotnisku w Wielkiej Brytanii. Ale żadne decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here