Co powiesz na nocne, wakacyjne imprezy bez dystansu? To pierwszy taki projekt w Europie

Chyba każdy tęskni już za normalnością i czeka na możliwość spędzania wolnego czasu i podróżowania bez ograniczeń. Służby medyczne Katalonii wyraziły właśnie zgodę na próbne, nocne imprezy rozrywkowe bez przestrzegania dystansu społecznego w mieście Sitges koło Barcelony. Efekty tych prób pokażą możliwości przywrócenia koncertów i dyskotek.

Jak informuje polsatnews.pl, według przyjętego planu w najbliższych tygodniach w katalońskim mieście odbędzie się pięć takich imprez z udziałem ponad 400 osób. Katalońska Federacja Placówek Rozrywkowych (Fecalon) tłumaczy, że nowy projekt jest pierwszym w Europie i służy wznowieniu nocnych zabaw w okresie pandemii Covid-19. Na czym dokładnie będzie polegał pomysł? W każdym z 5 lokali odbędą się normlane koncerty i dyskoteki bez przestrzegania obostrzeń i dystansu.

Program jest konieczny, aby zakończyć ten długoterminowy rygorystyczny czas w hiszpańskich lokalach rozrywki, które nie poradzą sobie już z kolejna falą. 27 marca w hali barcelońskiego Pałacu Sant Jordi odbył się już koncert grupy Love of Lesbian, w którym wzięło udział 5 tys. osób. Poza udziałem w badaniach antygenowych uczestnicy imprezy musieli przed wejściem na koncert zmierzyć też temperaturę ciała oraz założyć maski ochronne. Podobne zasady będą obowiązywały również teraz.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here