Chcieli przechytrzyć system. 8 osób zatrzymano na lotnisku we Wrocławiu

Mimo pandemii coraz więcej osób pokazuje jak trudno im wysiedzieć w domu. Nie przeszkadza w tym, jak się okazuje, nawet nałożona kwarantanna. To kolejny przypadek zatrzymania na lotnisku osób, które powinny przebywać w tym czasie w domu, a próbują opuścić kraj. Tym razem podróż 8 pasażerów z wrocławskiego lotniska została udaremniona.

Mieli lecieć do Londynu. 4 Polaków i 4 obywateli Wielkiej Brytanii stawiło się do odprawy. Podczas kontroli ich dokumentów okazało się, że wcześniej została na nich nałożona obowiązkowa kwarantanna. Nie zostali wpuszczeni na pokład i musieli wrócić do swoich miejsc zamieszkania.

Na podstawie art. 116 § 1a kodeksu wykroczeń zostali ukarani mandatami karnymi i swoją podróż musieli przenieść na inny dzień. Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej o zaistniałym fakcie poinformowali Państwową Inspekcję Sanitarną.


Funkcjonariusze Straży Granicznej tłumaczą:

Przed planowaną podróżą warto ustalić w sanepidzie, czy nasze dane nie są wpisane do ewidencji osób, które nadal powinny przebywać na kwarantannie. Pasażerowie mogą w ten sposób uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

Ostatnio pisaliśmy już o kobiecie, która miała być na kwarantannie, a chciała wymknąć się na wakacje. Zatrzymali ją na lotnisku w Katowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here