Chciał przechytrzyć TSA na lotnisku. Ukrył to w odtwarzaczu DVD! Został aresztowany

Mężczyzna został aresztowany na lotnisku w Nowym Jorku po tym, jak oficerowie TSA wykryli niespodziewany nadbagaż ukryty w odtwarzaczu DVD w jego walizce.

DVD z niespodzianką

Nie uwierzysz, jakie rzeczy pasażerowie próbują przewieźć w bagażu! Funkcjonariusze Administracji Bezpieczeństwa Transportu (TSA) pokazali zdjęcia. Tym razem odkryli pistolet, gdy torba przechodziła skanowanie bezpieczeństwa. Mężczyzna owinął 9 mm pistolet folią aluminiową i ukrył go w odtwarzaczu DVD. Broń nie była naładowana.

W oświadczeniu TSA czytamy:


Funkcjonariusze TSA zauważyli odtwarzacz DVD wewnątrz torby. Po dalszej inspekcji oficerowie wykryli pistolet 9 mm owinięty folią aluminiową, który został pomysłowo ukryty w odtwarzaczu DVD. Pistolet nie był załadowany.

Funkcjonariusze skontaktowali się z policją, która aresztowała mężczyznę. W Stanach Zjednoczonych przepisy TSA zabraniają pasażerom posiadania broni palnej w bagażu podręcznym. Może być jednak przewożona w bagażu rejestrowanym, jeśli przestrzegane będą bardzo szczegółowe przepisy.

Broń w bagażu zdarza się nierzadko. Pasażerowie zostają złapani w punktach kontrolnych. Tylko między 8 a 14 kwietnia tego roku eksperci TSA odkryli 91 pistoletów w torbach podręcznych pasażerów (w tym 81 było naładowanych).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here