Chciał oszukać system covidowy i przebrał się za swoją żonę, żeby wejść na pokład

Takich pomysłów jeszcze nie było. Wiele osób stara się oszukać system koronawirusowy. Zazwyczaj jednak odważni stawiają się na lotniskach z podrobionymi wynikami testów. Ten mężczyzna miał jednak bardziej oryginalny pomysł! Sytuacja miała miejsce w Indonezji. Pasażer chory na Covid-19 wszedł na pokład samolotu przebrany za swoją żonę!

Jak donosi CNN Travel, miał twarz zasłoniętą nikabem i wylegitymował się dokumentami swojej żony. Na lotnisku natomiast pokazał funkcjonariuszom negatywny wynik testu PCR swojej małżonki.

Wszystko poszłoby dobrze, gdyby nie chciał przebrać się w toalecie. Jedna ze stewardes zauważyła to, a załoga zawiadomiła odpowiednie służby. Do incydentu doszło podczas lotu z Dżakarty do Ternate w prowincji Moluki Północne.


Mężczyzna został przekazany w ręce funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa.

Aditya Laksimada, szef policji w Ternate Aditya Laksimada tłumaczy:

Kupił bilet lotniczy na nazwisko żony, zabrał ze sobą jej dokument tożsamości i wynik testu PCR, a także certyfikat szczepienia. Wszystko na nazwisko żony.

Policja po przylocie poddała mężczyznę testowi PCR, który wyszedł pozytywnie. Służby poinformowały, że mężczyzna przebywa na kwarantannie u siebie w domu, a dochodzenie w sprawie będzie kontynuowane.

Lepiej nie bierz przykładu 😉 Możesz jednak już dziś poszukać okazji na tanie loty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here